Snak

Mere indhold efter annoncen
Mæhle kampens dårligste spiller max et 3 tal (høj sat).

Skov scorer 2 kasser men står dårligt defensivt. Et 7 tal er voldsomt overvurderet.

Kampens spiller tja…. Wind ?
AGF siden 1988 Blackburn Rovers siden 1993 Real Madrid siden 1994
Man får ikke Hjulmand til at smide Eriksen af holdet. Dertil har episoden i parken skabt for mange følelser mellem de to. Vores landstræners store problem er, at han udvikler venskabelige forhold til visse spillere. Han har fuldstændig mistet den objektive tilgang

De første par år spillede landsholdet fantastisk under Hjulmand. Siden har det været op ad bakke
Eriksen er involveret i alle tre mål, såeh...
2 mål af Skov, men en katastrofal defensiv indsats. Decideret fejlplaceret ved reduceringen og rent held af han ikke også koster et mål mere.
Hjulmand skal væk. Det er kammerateri af værste skuffe, og han skulle have skiftet de ældre spillere ud gradvist. Vi kommer til EM efter en historisk svag pulje, men der stopper festen. Kjær, Poulsen, Dolberg osv. skal væk, inden Danmark igen er en trussel for de store nationer.
Everton1
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Enig med mange. For høje karakterer, og væk med Hjulmand! Lynhurtigt!

Forfærdelig landstræner arbejde…
Ja, jeg er måske lidt biased, og hvad så? Jeg vælger ikke og udtale mig når jeg er i det røde felt. Stor, stor fan af Froholdt. Venlig hilsen Corner -79
ALT for høje karakterer. Kjær i 1. Halvleg ville have det svært i Nordicbet
Hvorfor så Høje karakterer?
Der manglede attitude vilje glæde og en helt taktik selvom man vandt.

Kjær stivbenet og et fyldt parken vil beruses glædes end det kedeligere bold - hvor var dem med x factor? På bænken gaaaaaaab vi kommer til EM
Men har vi niveauet til andet end pulje kampe
Hjulmand endte med at sætte to ekstra indkaldte spillere på startholdet. Hvordan planlægger han?

Et forsigtigt og grangiveligt VILDT kontroversielt gæt kunne være, at han har overværet træningerne med holdet.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Skov var piv elendig defensivt.
Wind var stort set usynlig, så at han får højere karakter end Dolberg, der havde flere gode aktioner som opspilsstation og oplægger er useriøst. Højlund var desværre også meget usynlig.
At Joachim Andersen får højere karakter end AC, er også skørt. Andersen og Skov svigter ved målet. AC havde flere eksplosive rush.

Bold.dk er i hver fald meget uenige med dr.dk’s karakterer og TV2’s kommentatorer.
Annonce