Snak

Mere indhold efter annoncen

Kent N. kan løfte Danmark: Ser ting andre ikke gør

ons 24. jun 09:00

I Silkeborg-truppen kom Kent Nielsens jobskifte som en overraskelse, men Jeppe Andersen er ikke i tvivl om, at han har meget at bidrage med til landsholdet.



Læs hele nyheden her
Der var mange som gerne ville have Kent Nielsen som træner efter Hjulmand. Synes DBU har gjort det godt nu med ansættelsen, men kun hvis det er for at give ham tøjlerne, hvis Riemer fejler i Nations League.
Det er der satme også brug for……
Rettelse..Kent Nielsen kan løfte Riemer...
Det er vel det bedste Peter Møller kunne gøre, når han ikke vil tage konsekvensen af sin fejlcasting.
Det vigtigste er vel at når dk er bagud 1-0 i en knald eller fald kamp som den i Tjekkiet, så skal Kent Nielsen forhåbentligt ikke stå sammen med de 2 elendige trænere Riemer og Agger og bruge 60 min på at tale om hvad der skal ske for så at bytte en CB for CB som de gjorde i Tjekkiet!!!!!!
Kent skal styre det hele omkring holdet så skal det nok gå altsammen, også kan vi nu langsomt få Agger og Riemer ud
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@OAHJ

Jeg tror, du glemte et par udråbstegn efter “Tjekkiet”.
Fyr Riemer!!!! Amatør
# hiljab
Kunne ikke sige det bedre selv
Glad for sportsmanship og sportsånd.
Spillerne har vel også et ansvar
Selv en god træner er også afhængig af spillermaterialet og det har ikke været godt de seneste år
KN ønsker jo ikke at stå i frontlinjen når det er udlandet eller landstræner jobbet, da det ikke er ham, og derfor glad for at være BR assistent. Så jeg forstår ikke at nogle bliver med at skrive at han skal have landstræner jobbet.
Annonce