Snak

Mere indhold efter annoncen
TAK, og så vil jeg håbe på FAXE og Henrik Jensen, de ved hvad det handler om.

Hvordan kan man heppe på Henrik Jensen ?? Den eneste sas liga træner som er rykket ned med alle tre hold han har styret... ??

Wiggo til BIF og jeg vil igen sætte mine ben på FAXE, da det er den klart bedste stemnings tribune.. (eller en anden træner med blik for det offensive spil ala laudrup)
Moral er godt.....
Mine bud:
1:
Cheftræner: "Turbo"
Ass-træner: Bordinggaard

2:
Cheftræner: Wieghorst
Ass-træner: "Turbo"

3:
Cheftræner: Wieghorst
Ass-træner: Bordinggard

Og derudover skal de naturligvis til at fatte, at det er nødvendigt at få ryttet op i toppen af ledelsen... På nær Ole Palmå.


Til jer som har dunket Kent Nielsen i hovedet uafbrudt... Ja, det kan godt være at manden var en såkaldt "fejl-casting"... Men han har delme heller ikke haft det nemt... For det første har der været alt for høje forventninger, i forhold til hvor man kom fra... For det andet har holdet ikke formået at vise deres værd, og det de er værd til..
Om I vil det eller ej, har Brøndby et fantastisk hold, der blot mangler en træner der kan banke noget fornuft i hovedet på alle mand.
Det kunne KN og KD ikke... KN var for passiv, det samme med KD

Ærgeligt... Men håber på at ledelsen nu indser, at der skal genopbygges et fantom-Brøndby...
Tag jer nu sammen Brøndby

PS.. Engang Brøndby Altid Brøndby
.. Engang Brøndby - men ikke længere :D
Altså nu hører jeg på TV2Sport at de ved at Faxe overtager. Det er sgu da at sætte den ringeste træner i Ligaens historie til at tage over...

Forhåbentligt da kun en kortvarig løsning...
Danmark: Vejle Boldklub og Aarhus Fremad Spanien: Real Madrid NFL: Miami Dolphins
Kunne godt nævne spillere, der er lige så egnede til at blive sat på 2.holdet i den tidligere storklub.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
PPS. For det andet har der været alt for meget uro i toppen af Brøndby, til KN har kunnet findet ro... For det andet, har man ikke fået skaffet sig af med spillere som Jan K eller Peter Madsen... for det tredje har man ikke kunnet skaffe fx Rasmus Lindgren... Ja endnu en svensker til klubben på grund af manglende kapital.... Sørgeligt!!!
Super iden at fyre K. nielsen.

for at galdskaben så bliver komplet så ville det være perfekt at hente faxe som træner. Kom frisk Bjergård.
Tjah - Men han spiller det fodbold Brøndby kan, offensivt - Så tror ikke det er helt dumt.
-If you are here, who is out finding the cure for cancer?!-
Endelig skete der noget godt i BIF .. :D
Kan det tænkes...? At der stadigvæk er en smule ambitioner og handlekraft i Brøndby?

Det er tid til at starte fra bunden! Denne sæson er væk! Ansæt en træner der har modet og evnerne til at fyre halvdelen af holdet, rykke spillere op fra ungdomsrækkerne, og forberede holdet på næste sæson, suppleret med 2-3 gode signings i sommerpausen.

Wieghorst er nok bedste bud på en kommende træner. Og kunne man så få Laudrup som sportsdirektør...

Som midlertidig løsning tror jeg at Faxe kunne være god, men jeg tror ikke at han har evnerne på den lange bane.
Never argue with idiots. They drag you down to their level and beat you on experience...
Annonce