Snak

Mere indhold efter annoncen
Havde det været midt på banen, gir den frispark 10 ud 10 gange. Og det vidste dommeren, så derfor gav han hjørne som kompensation, da han var for bange til at dømme straffe. Han ledte konstant efter kendelser som han kunne please hjemmepublikummet med. Føj en hjemmedommer. Fra straffe til sabbi, frisparket de scorede på, knudsen blev slagtet men hverken gult eller frispark, hvorpå Rømer 10 sek senere fluks får gult.
Mon ikke VAR havde dømt den hvis den var så klar.
OB spilleren går direte i ryggen på lyngby manden, havde dette været ude for feltet, så var der frispark, ergo straffe. den er ret klar og tydlig på TV.

Men hvis man skulle følge din logik, så burde OB heller ikke have fået straffe.

Men Logik er nok ikke en stærk side hos mange, men alle med et dommerkort. Burde efter spilles regler, dømme det straffe
Hvor mange af dem der har en holdning til det mulige straffe er neutrale, bortset fra "theunitedway" ... jeg fornemmer at der er en del fans, med meget farvede holdninger.

Kunne være fedt med flere neutrale betragtninger, personligt har jeg ikke set situationen endnu og jeg er ikke fan af nogen af holdene og slet ikke OB :D!
Annonce