FCM bød over med 3 x beløbet Sønderjyske gav for en 29 årig som nok ikke kan videresælges - fck. byder 60% af forventet pris for en 21 årig.!!
Genial sammenligning.
Fcm byder 3 x købsprisen.
Fck byder 20.000.000 x købsprisen.
FCM bød over med 3 x beløbet Sønderjyske gav for en 29 årig som nok ikke kan videresælges - fck. byder 60% af forventet pris for en 21 årig.!!
Vi har vel ikke annet enn mediene å forholde oss til? Det må vi jo stole på stemmer
Hvis jeg satte noget til salg på DBA og en torsk kom og bød halvdelen, så ville jeg også blive træt.
Hvis de mener han skal koste 30 så er det jo det han skal koste. Så virker 18.5 som et skambud. Mon ikke de ender med at finde hinanden et sted.
Denne sag er jo helt på fod med Magnus jensen - der var alle efter FCM! Nu er det helt iorden at FCK formentligt har lækket deres bud i pressen og hvis det er korrekt at der er 3,5 mio mindre end et andet bud er det jo til grin. Hvis Kongsvinger har en vurdering der siger 30 mio - så er det jo et skambud. FCM bød over med 3 x beløbet Sønderjyske gav for en 29 årig som nok ikke kan videresælges - fck. byder 60% af forventet pris for en 21 årig.!!