Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvad skete der så?


Det står sådan set beskrevet i indlæget over dit.
If you know, you know.
Til Tipsbladet er Grabara blevet citeret for:

Hvad angår situationen mod slutningen af kampen, da jeg sparkede bolden mod modstandertribunen: Jeg finder mig ikke i, at folk spytter og kaster ting på nogen FCK-spillere, mens de ligger på jorden, så den salgs adfærd vil altid få en reaktion fra mig. Svært ikke at konkludere hvad både handling, altså at skyde bolden mod nogen og hvad årsagen var.

Det er da ikke ok, ligesom det heller ikke var det til VM, da den argentiske spiller skød bolden mod den hollandske udskiftningsbænk. Begge dele var tåbelige og hører ikke hjemme på en fodboldbane.
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
I behøver ikke opfinde alt muligt om der ikke var et net indblandet. Det gør det stadig ikke til en heldig sag for Grabara, men lad os nu forholde os til det der rent skete og ikke alle mulige dæmoniserende historier om Grabara.

- Men når vi kigger på den efterfølgende, er vores klare vurdering, at den type adfærd er forbundet med udvisning. Faktisk blev en tilskuer lettere ramt lige på den anden side af nettet, og der skulle være sket en VAR-intervention, siger Michael Johansen.


https://bold.dk/fodbold/nyheder/var-fejl-grabara-skulle-udvises-mod-aab
If you know, you know.
Stenhård silikone

Du tror på Fjell80’s udlægning, jeg vælger at tro på de involverede klubber, og DBU.

Sådan er vi så forskellige.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Sådan er vi så forskellige.


JA, heldigvis er vi forskellige.

Lige over dit svar har jeg citeret kampens dommer omkring net - det overser du fordi du er så besat af at overdrive historien på en løgn.
Sådan er jeg ikke. Heldigvis.
If you know, you know.
@Jonson10
Omvendt kan man jo også sige, at FCK måske har noget at bevise overfor dansk fodbolds fyrtårn, Brøndby IF, som jo ligger over orlogsskibet i tabellen. Det kan blive en drabelig affære.


Fyrtårn? Der er jo ikke en eneste parameter hvor bif er bedst længere. Antal mesterskaber, flest pokaltitler, antal fans, antal CL-deltagelser, stadionstørrelse, dyreste spillere, største salg osv osv osv osv osv.
Du lever i fortiden.
Da F.C. København tirsdag aften vandt over Galatasaray S.K. i UEFA Champions League og samtidig kvalificerede sig til 1/8-dels finalen i UEFA Champions League, forventer PARKEN Sport & Entertainment A/S nu et resultat før skat på 430 til 445 mio.kr
Hvordan fulen er en artikel der omhandler usympatiske spiller fra Sverige, til at handle om Grabara....?

Nåhhh ja.... Igen en eller anden tumpe der opfinder en præmis ud af den blå luft...

Gad vide mine medfans snart lære at holde sig fra disse trolle...? Det er ellers meget nemt at genkende, de kommer kun med let-at-modargumentere/modbevise langt ude stupide påstande og besvare ikke på spørgsmål...

FC København. Siden 1993.. Man U siden 1986 Landsholdet, DBU og MO boykottet siden 2007 Ståle skulle aldrig have været fyret 2020 Rooney skyder lige godt med begge ben, nok bedst med højre... Citat John Faxe Jensen...
Hvis man sparker en bold mod et net hvor der “hænger” nogle menneske, så rammer man dem. Det synes jeg virker dumt, og det synes du virker er smart. Så ja, heldigvis er vi forskellige.

Med det sagt, så skal man selvfølgelig ikke smide ting på banen, men som målmand på er relativt højt niveau, så må man forvente at der er dumme fans blandt alle klubber.
@lotto se trådene igennem fra FCK vs Elfsborg og se hvor hurtigt og ofte Brøndby blev fremstillet som svinske, fordi Johan Larsen og Hedlund er tidligere Brøndby-spillere.

I mine øjne er der ingen danske klubbere der er decideret svinske og har skammelig opførsel. Det har dine såkaldte medfans heller ikke kunne svare på, men din beskrivelse på troll passer meget godt på samme adfærd. Trist club bashing er så normalt herinde
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
Annonce