Snak

Mere indhold efter annoncen
Så har alle sølvpapirshattene på Vestegnen noget, at tænke over de næste dage - fedt! Tak bold


Det klarede hun helt selv, ved af annullere det selvmål. Og angiveligt også overså et mål via overliggeren, som flere Brøndby og FCK fans mente var inde.
-If you are here, who is out finding the cure for cancer?!-
Som når Putros dømmer Brøndbykampe :)
@Konge. Det er bare så vild en kommentar. Tag lige noget ilt ind...
Hun er danmarks klart bedste kvindelige dommer, og ved hun aldrig tager parti på en fodboldbane..så kære Bold.dk find noget mere interessant at skrive om. eller i det mindste gør artiklen interessant og fortæl hvor dygtig hun er.
Hold nu kæft hvor er det dumt af hende, når man begynder at dømme, kan man fravælge de klubber man evt. selv har spillet eller haft tilknytning til, det er gør dem der bare har det mindste omtanke i hovedet, og håber virkelig DBU aldrig mere sætter hende på en FCK kamp !! Det er da totalt tåbeligt, og ja jeg tror alle dommer er neutrale, men det er bare svært når det er en følelser er med, så det letteste er at holde sig væk fra de klubber, sådan har det været i min tid mens jeg har dømt i mere end 45 år.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Før Jan Beck består dommeruddannelsen tror jeg ikke vi får en dansk dommer som Brøndby fans kan leve med….
Alcohol made me put this online
Nu så jeg kampen og det var ikke dommerens skyld at Brøndby tabte den kamp imo.
Det klarede hun helt selv, ved af annullere det selvmål. Og angiveligt også overså et mål via overliggeren, som flere Brøndby og FCK fans mente var inde.


Nu er begge ting jo normalt noget, som linjevogteren dømmer for dommeren. Med mindre du har konkrete beviser på, at linjevogteren dømte anderledes (altså ikke offside og mål) og dommeren gik imod dette, så kan jeg ikke se hvordan hun skal kunne klandres for noget, som linjevogteren dømte.
Nordens største.
Linjedommer !
såkomda

Hun er danmarks klart bedste kvindelige dommer


Det er jeg godt nok ikke enig i. Synes hun er langsom og tit langt væk fra situationerne.
I min optik er Nanna Løf den bedste.
Annonce