Snak

Mere indhold efter annoncen
Glem at diskutere med los lobos. Har lytter ikke til argumenter, men kører i stedet ned af et spor hvor han efter eget hoved tilskriver andre postulater, som de ikke er kommet med.
Altid med chili
Justantohee

Det har man ikke, men har en option, som er man kan smide samme bud, som en anden klub vil ligge for ham, for så at købe ham i stedet.
FC Kedelig, det er mere spændende at se maling tørre. Symbolsk nok var stemningstribunen lukket. Bunden er nået, fans der føler sig hævetovet klubben og sikke et pengespild på spillerfronten, lad os få Thomas Jørgensen tilbage….
Jeg hører, hvad du siger. Men hvis man eksmepelvis bruger 45 millioner på Moukoko og 30 millioner på Mads Emil Madsen, så kan men vel også forvente, at det er spillere, der kan præstere ret hurtigt og gøre en forskel. Man kan få meget kvalitet for 75 millioner er min umiddelbare


My point. Claesson, Moi, Moukoko og MEM er dyre at have på banen, men er jo ikke pengene værd. Cornelius, Mattsson, Delaney og Huescas er også med i regnskabet når folk snakker penge, og de er ikke billige, men de spiller ikke. Så penge er igen ikke = succes.
@lobos det er sgu sjovt du undlader at svare og beder os andre svare.

Men til spørgsmålet omkring Man U, så står det også i mit svar til dig. Dysfunktionalitet et eller andet. Præcis som med FCK.

At Yamal ikke scorer i dag, er muligvis fordi han lige er kommet retur fra en skadesperiode og spillede mod et hold, der på dagen var markant bedre. Men hvorfor tror du Barca og Real altid er i toppen?
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er alligevel noget af en præstation, at et hold med så mange udlændinge til så høje lønninger, leverer så flad en indsats.
Måske er træneren ikke kompetent nok til at få de dyre drenge til at præstere. Måske har indkøbene være for dårlige eller ikke de rigtige. Måske udviser spillerne arrogance og tager for let på tingene. Men et hold med et så dominerende budget skal præstere bedre


Hvorledes er det anderledes end de andre klubber i ligaen... Der er massere af klubber der ikke får nok ud af deres budget.. Specielt de sidste 5 års tid..

OT

Det bliver meget meget grimt det her for Neestrup og hans drenge, hvis de ikke snart finder noget blod på tanden.. Fisme den tid på året hvor FCK spillerne burde være i top form... Den tid i opbygningen at alt skulle være på plads, og så kan man dårlig nok få point i Parken imod Viborg... Havde det nu bare været et enkelt tilfælde, fair nok.. Havde Neestrup bevist han kunne smadre ligaen som Priske, Jess og Ståle ellers har gjort, så ville der nok ikke være grund til at være så bekymret.. Men nu når det hele virker som de triste 90ere, hvor man heller ikke vidste hvad man lavede og bare lærte på vejen, er det dulme bekymrende.. Hvis ledelsen i ramme alvor mener Neestrup er det ypperste FCK kan få fat i, kan vi FCK fans med garanti godt se frem til at føle hvorledes det er at være Brøndby og United fan de sidste 10-15 år..
FC København. Siden 1993.. Man U siden 1986 Landsholdet, DBU og MO boykottet siden 2007 Ståle skulle aldrig have været fyret 2020 Rooney skyder lige godt med begge ben, nok bedst med højre... Citat John Faxe Jensen...
Det må efterhånden være tydeligt selv for Sune såvel som ledelsen, at vi i allerhøjeste grad mangler den dér famøse 9´er, for vi skaber jo så godt som ingenting inde i feltet i løbet af 90 minutters fodbold.
FC København - jysk medløber siden 2002/03
Forvalter man penge ringe, så er det klart man ikke vinder og så peger pilen på dysfunktionalitet et eller andet sted.

Hvorfor tror du Real og Barcelona altid er i top? At Bayern så ofte vinder?
God paella og sauerkraut til spillerne?

Præcis. Dysfunktionalitet. Og derfor er man ikke garanteret succes blot fordi man bruger penge.
Hvorfor? Fordi de formidler pengene bedre. Og når man ligger allerøverst så behøver man ikke købe semigode spillere fra middelmåde klubber til overpris. Der er ret stor forskel. FCK føler sig nødsaget til at sælge åbenbart, så man er jo langt fra øverst.
Selvfølgelig er penge lig med succes i stor udstrækning. Nogle herinde som ser europæisk fodbold ? Dejligt fck igen smed point. Konge søndag
AGF siden 1988 Blackburn Rovers siden 1993 Real Madrid siden 1994
Annonce