Snak

Mere indhold efter annoncen

Lerager om FCK-fremtid: Må se hvor lang tid det er

fre 9. maj 2025

Lukas Lerager stortrives i FC København og fokuserer på at nyde nuet fremfor at gruble over fremtiden. 



Læs hele nyheden her
Forlæng den aftale med Lukas. Han er mindst lige så god som Delaney med har blot et andet navn, derfor fck hellere vil spille med Delaney fremfor Lukas.
Han har en imponerende evne til at lyde ældre end han er.

Han BURDE være på toppen nu! 31 år! Men lyder mere som en spiller på vej på pension.

Kæmpe fejl at tage “hjem” til fck.
Håber de beholder ham, frem for at lave samme type fejl, som de gjorde med Ankersen, hvor man sendte ham til FCN og hentede en lejespiller (Gocho) på et lavere niveau, helt grotesk. Lerager bliver ekstra vigtig, hvis man sælger Froholdt, samtidig med, at Delaney ikke kan spille fuld tid - og med eventuelt nye midtbanespillere, som enten ikke slår til eller skal bruge tid, bliver han blot endnu vigtigere.
@KunGodeMålTak!

Imponerende så mange negative indlæg, du kan skrive på diverse nyheder om FCK.
@yeppes: præcis. De må ikke lave en Ankersen. Vigtig type at beholde og de hænger ikke på træerne.
SITLIF 🤍💙 En gång är ingen gång 💚🤍
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Har aldrig forstået hvorfor Lerager ikke er fast starter når Falk er ude. Han har et vanvittigt løbe pensum og han bryder kæderne med de høj intense løb i modstanderens felt (som ved flere lejligheder har givet scoringer).
Bold40

Hvilke negative indlæg snakker du om? Du kan jo gå i min historik og finde dem. Eller er du en af de “evige ofre” ? Kan ikke se det er negativt omkring fck, at mene lermanden aldrig skulle være taget dertil. Det gælder alle klubber i DK.
Lerager bør komme hjem til AB og give klubben en hjælpende hånd i forsøget på at komme tilbage til toppen af dansk fodbold - AB er savnet i suppen.
Du synes at Lerager bør skifte til AB i 2.div fremfor at spille for Nordens største?
Jaså.. jamen jeg tror da at han langt hellere vil spille mose derby foran 1200 mennesker (hvis det ikke regner) end Kbh derby foran 38000, deltage i europæisk kampagne hvert år, tjene 7-8 millioner i årsløn osv. ;)
Men om 5-6 år måske.
SITLIF 🤍💙 En gång är ingen gång 💚🤍
Lerager > Delaney ♥️
Annonce