Snak

Mere indhold efter annoncen

Leverkusen henter Quansah fra Liverpool

ons 2. jul 11:08

Liverpool-stopperen Jarell Quansah skifter til Bayer Leverkusen frem til sommeren 2030.



Læs hele nyheden her
Dumt og desværre.
Sandheden er ilde hørt
Rigtig godt salg. Der bliver brug for penge fra salg denne sommer, når man har brugt så meget indtil videre og stadig har planer om at bruge lidt mere. Så er det altså helt fint at få £30-35m for en spiller, som Slot tydeligvis ikke stoler på, og man har tilmed sikret sig en tilbagekøbsklausul.
Liverpool FC - siden 1997
@Rigtig rød

Hvorfor er det dumt? Liverpool har sikret sig en tilbagekøbsklausul, og nu får Quansah et par år til at udvikle sig yderligere... for i øjeblikket er han ikke helt god nok til LFC... men bliver han det i fremtiden, så kan de hente ham hjem.
Hvis det, som nok ikke er urealistisk, ender med at vi henter Guehi, så er det lige nu og her klart et fornuftigt “byt”.
Jeg kunne godt li’ knægten, og så da også helst at han var blevet, men vi er øjensynligt igang med en forstærkning af holdet, og der trumfer Guehi altså Quansah uden tvivl.
Liverpool FC - Y.N.W.A 🕊️His name is Diogo🕊️
Klassik oneliner fra Den Røde.

Det her da en super handel. Vi får en god slat penge med en tilbagekøbsklausul hvor vi sender ham til en klub der er fremragende til at udvikle spillere.

Tænker hans udvikling har bedre af dette end at skulle være 4 valg i Liverpool. Og forhåbentligt udvikler han sig i Leverkusen og så kan man hente ham hjem om en par år når/hvis han er mere klar.
Lets talk about Six Baby
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@Oldg
Det er dumt fordi han ville være blevet god nok ved at blive i Liverpool som 3./4.-valg. Desuden er han ung og aldrig skadet + det havde ikke kostet en bøjet femøre at beholde en lokal knægt.
Han kommer ikke tilbage, det tør jeg godt garantere, og nu skal vi ud og købe en ny centerforsvarer for en masse grunker. Og vi har stadig Gomes og Konate der bliver skadede hele tiden samt VD som vi ikke ved hvor længe kan blive ved.
Jeg er overbevist om at salget af Quansah var idiotisk.
Sandheden er ilde hørt
Du skal da ha lov til din mening, men tror langt størstedelen omkring Liverpool er uenig med dig.

Og selvfølgelig kommer han da tilbage hvis han er god nok og Liverpool ønsker ham, sgu da derfor man har lavet en tilbagekøbsklausul.
Kan godt være du er frustreret over denne handel, men ingen grund til at komme med dommedagsprofetier omkring at han er tabt for evigt.

Det er måske varmen der trykker😀
Lets talk about Six Baby
Du har travlt med at fornærme, og det skal du da endelig bare fortsætte med.
Quansah kommer ikke tilbage, for hans udvikling bliver sat i stå af det skifte.
Det kan jeg jo ikke bevise her og nu, ligesom du ikke kan bevise det modsatte, men bare vent og se.
Sandheden er ilde hørt
moderator
Du tror simpelthen udviklingen går i stå, når han bytter en reservetjans i Liverpool ud med fast spilletid i Leverkusen?
https://kortlink.dk/sudv
Ja, det virker sgu da tåbeligt at tro det.
Y. N. W. A. - #JFT97
Annonce