Snak

Mere indhold efter annoncen
Er fuldstændig ligeglad med, hvem der vinder. Men de her VAR domme er jo fuldstændig til grin.
Aldrig et straffe! At man så får endnu et pga en Chelsea spiller løber ind er jo mega heldigt.
Uden at være sikker, men bliver der ikke dømt omspark fordi det er en BBV spiller som losser bolden uden af kommunen, som samtidig er løbet ind før tid. ?

Altså hvis bolden var blevet sparket over f.eks så var det bare ærgerligt.

Eller hvad
Dortmund mod de her klamme engelske klubber er bare et dårligt match. Taber igen pga korruption. City sidst og nu Chelsea
Komisk at folk virkelig tror det er korruption.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvor bliver jeg dog bare træt af VAR’s latterlige flueknepperi🤮!
Straffet til Chelsea er muligvis efter reglerne for hands, men de er også latterlige, og når så klovnen brænder, får han en chance mere, fordi der var spillere, som løb for tidligt ind i feltet.
Spillere fra begge hold vel at mærke!
Hvis de absolut vil håndhæve den regel, skal der også dømmes omspark, selvom der scores, men det bliver der jo aldrig.
Er sgu træt af VAR ødelæggende virkning på det spil jeg ellers holder så meget af😞.
Det er ikke fordi der er spillere i feltet der bliver dømt omspark. Det er fordi Dortmundspilleren der sparker bolden væk er inde i feltet/halvcirklen der tæller med i feltet. Var det Bellingham der bliver stående på kanten af feltet der var endt med at sparke væk var der ikke dømt omspark.

Man kunne ønske de her kommentatorer der nok ikke bliver betalt helt lidt for at sidde og kommentere havde nogle basale regler på plads så den værste forvirring kunne forklares.
Hvor bliver jeg dog bare træt af VAR’s latterlige flueknepperi

Jeg bliver mere træt af folk som bruger emojis på et forum kontra SoMe, det er altid garanti for at det er et retarderet indlæg.
Hvis så bare reglen blev fulgt hver gang. Men så skal alle straffespark sparkes om.
Hvorfor fanden er det ikke den første mand i feltet, der afgører om der skal sparkes om eller ej? I atletik straffer man også kun den første, der tyvstarter.
Annonce