Snak

Mere indhold efter annoncen
"og så ender et vanvittigt frispark på Andreas Hansen gudhjælpemig med et gult kort til hvert hold???"

- Det er altid morsomt når man mener noget er helt galt og at dommeren er en idiot, når nu han dømmer helt korrekt i situationen. Jesus kristus.
Boycott Benjamin Boycott. SIF: Elendige siden Trivela Group
Det er vist kun et spørgsmål om tid før FCN tager føringen.

SIF skal bare frem til de magiske 60 minutter før man kan sætte Riisgaard ind + det løse, og vigtigere: tage Rami ud.
Boycott Benjamin Boycott. SIF: Elendige siden Trivela Group
FCN hamrer mål ind i Europa. Men de er godt nok uskarpe indtil videre i Superligaen.
Det er helt skørt vi skal jo igen igen være foran her.
Hvis i synes vi er gode nu, så bare vent og se!
Ingen hold spillet ud af banen. Vi er med. Vigtigt. Selvom vi er mest tilfredse med 0-0 ved pausen. Vi er ekstra tilfredse, hvis 0-0 holder hjem. Kom så SIF. 45 minutter tilbage plus lidt tillægstid.
Hyldest til I.C. Ravn, Godtfred Brøchner og Søren Høegh anno 1917
SIFs med afstand dårligste 1. halvleg i denne sæson. Helt som forventet.

Vi må håbe at det samme ikke gør sig gældende for 2. halvleg hvor vi generelt set har været svagere spillende i sæsonen indtil nu.

Håber udskiftningerne kommer tidligt i 2. halvleg, så har vi mulighed for at byde os lidt til den anden vej. I stedet for bare at vente på om FCN mon finder kvaliteten til at prikke den ind eller ej.
Boycott Benjamin Boycott. SIF: Elendige siden Trivela Group
Mon ikke Prince Jr. trænger til en (lang) pause.
Annonce