Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg har ikke fået set LBK nok til at vurdere det, men han er da på listen over mulige afløsere for Bisseck. Selv om ingen nogensinde vil kunne erstatte Bisseck 1:1. Ham kommer jeg godt nok til at savne 😭
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
20 mio.?! Roooolig nu
Hey skifter til udlandet :)
10 mio til AGF
Sjovt, hvis en spiller med Hey’s kvaliteter havde spillet for FCK, FCM eller FCN havde folk sagt at 20 mio var for lidt.

Så en i en anden bold artikel at landstræneren holder øje med FCKs og ligeledes U21 CB Valdemar Lund, og kommentarerne var at han bliver landsholdsspiller indenfor 2 år og blev sindsygt dyr.
Jeg ville ikke bytte Hey for Lund, og et hurtigt ukvalificeret gæt, det er sværere at være forsvarer i LBK end FCK.

LBK har en ok historik for at sælge talenter til pæne penge, Winther for 15 mio til Augsburg, Kjærgaard for 20 mio til RB Salzburg, så synes ikke 20 mio for Hey er urealistisk.
Når man før har solgt store talenter for peanuts har det været fordi økonomien har været dårlig, FOL har rettet gevaldigt på den del.

Hvis Lyngby bliver oppe håber jeg at Hey bliver et år mere, og hvis han skal sælges, håber og tror jeg han er interessant for større udenlandske klubber end diverse SL-klubber, al ære og respekt for dem i øvrigt.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Han er dygtig. Så ham gerne som erstatning for Bisseck
Så en i en anden bold artikel at landstræneren holder øje med FCKs og ligeledes U21 CB Valdemar Lund, og kommentarerne var at han bliver landsholdsspiller indenfor 2 år og blev sindsygt dyr.


Var det omkring der hvor Lund var med til at holde City fra at scorer i Parken I CHL? Sådan noget skaber værdi.

Lucas Hey ville blive solgt for en højere pris af FCK fordi at han så nok også havde spillet europærisk gruppespil osv.

så synes ikke 20 mio for Hey er urealistisk.


Nej. Jeg synes også lyder det fair nok.
F.C. København
Nej, det var slut marts omkring sidste landsholdssamling.

https://bold.dk/fodbold/nyheder/hjulmand-holder-oje-med-19-arig-fck-stopper-det-er-vildt-nok

Ja selvfølgelig kan europæisk spil og enkeltpræstationer have betydning, men selv uden det ville man da tænke at 20 mio var alt for lidt, hvis Hey var FCK’M’N’er

Dygtig spiller. Mon ikke PC kan forhandle prisen ned til 15 mio + bonus. Det må han gerne, hvis det stod til mig
Dygtig spiller. Mon ikke PC kan forhandle prisen ned til 15 mio + bonus.


Hvorfor skal det forhandles ned? Er det kun dårlige spillere han må betale for meget for? ;)
Annonce