Snak

Mere indhold efter annoncen

Luis Enrique hylder Arsenal: Verdens bedste hold uden bolden

I dag 18:11

PSG-træner Luis Enrique roser Mikel Artetas mandskab efter Premier League-triumfen og kalder dem verdens bedste hold uden bolden.



Læs hele nyheden her
Verdens bedste hold uden bolden. Nederen.
Hvorfor er det nederen?
Arsenal siden 06. Jeg svarer ikke på anonyme Bold ######-brugere.
moderator
Det er herre nederen at være vildt dygtig defensivt. Øv bøv bussemand.
https://kortlink.dk/sudv
Jeg får total optur. Klart verdens bedste hold!
I gamle dage, eller næsten det, da blev norske Øyvind Leonardsen kaldt for verdens bedste fodboldsspiller uden bold; og det må da være lidt nederen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er da fint nok at være verdens bedste uden bold. Man scorer dog ikke mange mål uden at have bolden.
Det er herre nederen at være vildt dygtig defensivt. Øv bøv bussemand.

Mind mig om hvor meget du elskede at se Chelsea spille tilbage omkring 2005-6?
Det plejede at være Atletico, men de er blevet meget mere åbne defensivt. Jeg tror også at Arsenal er det hold med den bedste defensiv lige nu.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Peter Brüchmann skrev engang, at Dennis Rommedahl ville have været verdens bedste fodboldspiller, hvis fodbold var et spil uden en bold.
Mind mig om hvor meget du elskede at se Chelsea spille tilbage omkring 2005-6?


Der var fandeme ikke mange Arsenal-fans, der var særlig glade for det Chelsea-hold. Fordi de uomtvisteligt var sindssygt gode.

Men var det nederen at være Chelsea 2005-2006? Jeg ville tro, det var sindssygt fedt. Men det er måske bare min misundelige drenge-hjerne, jeg husker.
Arsenal siden 06. Jeg svarer ikke på anonyme Bold ######-brugere.
Annonce