Snak

Mere indhold efter annoncen
@Kuglelyn

Ikke desto mindre var lyngby fansenes opførsel fuldstændig vanvittig i dag, om det var fredelige familiefædre eller gamle mennesker så blev der råbt og skreget af dem, og flere kastede øldåser efter skolebørn

@LØMBØ

Det er simpelthen løgn og latin at Helsingør fans skulle ligge klar i skoven, politiet var netop massivt til stede pga jeres vanvittige opførsel
Vigtig sejr!!!
Kom så de sidste to kampe.

@MortenFCH måske meget godt hvis FCH tager en ekstra sæson i 1. div, hvis I synes at 1000 Lyngbyfans er et problem. Hvordan tror du det ville gå med BiF, GF eller FCK?
Nå det er sagt, er der aldrig nogen undskyldning for at svine hverken gamle eller andre til. Men jeres egne fans er sgu ikke meget bedre. Det retfærdiggør intet, men det er nok den med feje foran egen dør.
MortenFCH - Ring du til politiet og spørg lidt ind til det. Du ved ikke hvad du taler om. Og jeg siger ikke at de lå klar. Jeg fortæller dig at Lyngby er blevet advaret om at deres fans ville blive overfaldet i skoven efter kampen, da de kun kunne komme ned til deres busser og biler ved at gå gennem et stykke skov. Så lad vær´ med at kloge dig, når nu dette er fakta. Om det skete ved jeg ikke.
Til sidste kamp stod der en flok og ville slås med Lyngbys Fans da de kom ud af stadion. Hvis du kommer deroppe tit, så tænker jeg at du ved, at det ikke er alle der er helt fine i kanten.

Jeg så intet ballade fra hverken Lyngby eller FCH til dagens kamp. Det er selvfølgelig ikke Ok, hvis Lyngbyere har opført sig dårligt overfor fredelige uskyldige mennesker.
@MortenFCH Kan fortælle at jeres fans bla. Også har overfaldt et par unge Lyngby gutter og stjålet deres halstørklæder. Så fej du foran egen dør først…
Bliver fedt at få Lyngby og Horsens op i Superligaen, så de kan rykke direkte ud igen efter næste sæson. Synes ikke, de her elevatorhold bidrager med noget særligt til suppen, men sådan er der jo så meget.
Har som mange andre brugere haft en udmærket karriere i Football Manager. Jeg er ofte langt klogere end både trænere, assistenter, managers og andre med faktisk viden om de fodboldforhold, jeg udtaler mig om.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tæt kamp her til aften, hvor jeg dog synes at Lyngby lige var tanden bedre. Ikke fordi Lyngby imponerede offensivt, men defensivt var det rimelig solidt, og det er jo typisk der sejre starter.
@LØMBØ

Jeg siger hvad jeg både har set og hørt fra mine venner, og efter hvad de skriver hvad jeg har hørt så kom politiet efter kampen pga. Lyngbys fans havde opført sig aggressivt og lagt op til slåskamp med helt almindelige Helsingør fans
Jeg ved godt at vi har nogle der ikke er helt fine i kanten, men vores fans kunne aldrig finde på at overfalde nogen i skoven (!!!) Vi ved også alle godt at jeres fans laver 10x så meget ballade som os, og det ved politiet tydeligvis også

@LåLåLåLyngby

Det kommer ikke i nærheden af nogle af de ting jeg ved Lyngbys fans har lavet, jeg kender godt folk i miljøet og har hørt talrige historier om jeres fans der har angrebet fuldstændige fredelige mennesker. Det var tydeligvis også en tendens til dagens kamp
Det lyder ikke til at du ved at fcks hooligans har brugt Helsingør som training ground for deres unge i mange år? Du virker lidt naiv tbh
Sørgeligt at nogle fans ikke kan opføre sig ordentligt. Men de få Helsingør fans banner med “Hader Lyngby” - det er da virkelig ynkeligt.
Annonce