Snak

Mere indhold efter annoncen

Lyngby vil beholde stopper: Bliver stærkere i Esbjerg

tors 1. aug 2024

Lyngby Boldklub har stadig en stor tro på Johan Meyer, som nu er blevet udlejet til Esbjerg fB i NordicBet Ligaen.



Læs hele nyheden her
Ja ham får vi brug for i næste sæson. Meyer har allerede vist høj klasse i en ung alder, men konkurrencen i midtforsvaret er selvfølgelig rimelig stor i øjeblikket med Bjelland, Magnus Jensen, Lissens, Hamalainen og Gregor.
@Umurum: Der er kommet en lyngby klub-tråd, som du meget gerne må bidrage til. Det kræver nok lidt flere at holde liv i den :)
Det lyder fint, men hvor er den?
Forstår slet ikke hvorfor de udlejer ham.

Synes klart han er Superliga-klar, og havde én af de højeste topfart målt i sidste sæson af alle Superliga-spillere... det er jo ikke just fart der præger vores midterforsvar.

Håber ikke Hamalainen og Bjelland er blevet hellige køer i klubben, som påberåber sig en plads uanset præstationer.

Men det må vel være en Morten Karlsen beslutning. Synes han har fået en ganske shaky og identitetsløs start i Lyngby.
Lyyyyyyngbyyyyy
Jeg forstår det heller ikke.
De gange jeg har set ham på banen, har virket meget lovende. Han er hurtig, fysisk meget stærk, og virker i det hele taget meget cool.
Men ok, vi må håbe han spiller fast i Esbjerg, og vender tilbage endnu bedre næste sæson.
Annonce