kanoner - meen kig lige på omfanget af vores forbrydelse!!
Det har jeg kigget på allerede. Jeg har jo netop givet udtryk for, at der ikke er tale om en stor sag, ligesom jeg flere gange har skrevet at det på mig virker om Svendsen kunne have reageret mere pragmatisk og at der nok har været tidligere episoder hvor det var mere oplagt at Lynge blev vred.
Der hvor den halter er når man i stedet for at erkende de fejl du også indrømmer der trods alt blev begået, i stedet vælger at benægte og/eller at flytte fokus over på noget ikke-relevant for sagen.
Det er for dumt.
Hvorfor er det du mener jensen og palmå´s kommentar ikke var så heldige? Jeg syntes da egentlig de siger det meget godt, de mener jo bare at folk overreagere
Det har jeg jo næsten svaret på i mit svar til GaxeFaxe.
I stedet for Palmå´s pinlige taled udenom og skampros af egne fans, skulle han selvfølgelig have forholdt sig til det der skete. Det samme med Jensen, hvis svar slet ikke gav mening.
Bif som klub har et kæmpe imageproblem, da de fleste opfatter dem som en klub der intet gør ved de uheldige elementer der er blandt deres fans. Det er en opfattelse der lever langt ind i Brøndbykredse.
Så er det godt nok uheldigt at når der kommer en episode, også selvom den ikke var så alvorlig, så vælger man at køre fornægtelsesstilen fuldt ud og understrege det indtryk omverden har af Bif som en klub der lever på en anden planet når det kommer til fanissues.
Det er slet og ret dårlig kommunikation.
Det er også en smule dumt af lynge jakobsen og brokke sig sådan når hans egne fans gør præcis det samme med at stå på bandern
Skarpt set.
Det må så være mens jeg var ude og hente kaffe at AAB´s fans fik kampen stopet fordi de nægtede at adlyde dommer og sikkerhedsansvarlige.