Sikke noget vrøvl, han skal da ikke til Leeds, han er da alt for god til sådan en lille klub.
Snak
søn 19. jun 2022
Hahaha bruger.
Han ville passe perfekt ind i Leeds.
Et match made in heaven for både spiller og klub.
Han ville passe perfekt ind i Leeds.
Et match made in heaven for både spiller og klub.
Leeds supporter siden 1995 (Desværre kun 4 livekampe indtil videre)
Sept. 1998 PL Tottenham - Leeds 3-3
Aug. 2002 PL Leeds - Man City 3-0
Marts 2008 L1 Leeds - Bournemouth 2-0
Marts 2008 L1 Leeds - Cheltenham 1-2
ALAW - MOT
søn 19. jun 2022
Ja Mæhle og Nissen på backerne. Og så en ordentlig makker til Llorente. Så ligner forsvaret noget.
søn 19. jun 2022
@ Mk hvis Leeds kommer i top 15, har de haft en fantastisk sæson. Derfor skal Mæhle ikke til Leeds, han skal gå efter en større klub.
søn 19. jun 2022
Gad sku godt at se Mæhle i premier league og tror slet ikke West Ham vil være en dårlig destination for ham. En stor klub med masser af potentiale med en fed hjemmebane. Mæhle er en rigtig publikumsspiller og man kan næsten mærke hvordan han suger energien fra publikummet og bruger det til ekstra energi.
Og qå kan han også hygge sig med alle de andre danskere i London når han har fri.
Og qå kan han også hygge sig med alle de andre danskere i London når han har fri.
Håber på masser af succes til de danske hold i europa....
Liverpool- kæft hvor jeg elsker den klub!!
BIF
BVB
R. Madrid
Så kender i mine tilhørsforhold hvis nogen skulle være i tvivl.
søn 19. jun 2022
Hvorfor er det at alle sidder og debatterer Mæhle som vb? I AaB og Genk var han på hb og har vel kun haft succes som vb på landsholdet. Han kunne godt udfordre Coufal, men spørgsmålet er om de også vil bruge Johnson.
søn 19. jun 2022
Som mange herinde allerede har kommenteret, så laver Mæhle nogle rigtig mange fine ting offensivt, men hans defensive kvaliteter er til at overse.
Moyes gør en dyd ud af at ALLE kan arbejde bagud, så derfor har jeg svært ved at se, hvordan han kan passe ind.
En af årsagerne til at WH atter engang sluttede højt i ligaen er, at de har arbejdet stenhårdt alle mand. Man har slidt sig over målstregen og det så ikke kønt ud til sidst. Men fordi man giver sig 100% for holdet, så får man en plads.
Det kunne være sjov med Mæhle, men WH er tæt på ligeså defensivt skruet sammen, som et Italiener hold og jeg er ikke sikker på det er det rette match.
Boldklubben Frem - Ægte København!
West Ham Utd - Forever blowing bubbles
Valencia CF - Amunt
søn 19. jun 2022
Bruger 12343564553654356436 ligegyldig Whatever..
Det er ikke meget fodbold du har det de sidste år, vel?
Det er ikke meget fodbold du har det de sidste år, vel?
søn 19. jun 2022
Det bliver aldrig rigtig godt i Italien
Det bliver stort set aldrig rigtig godt for nogle danskere i Italien (med meget få undtagelser).
At skifte til Italien er en unødvendig risiko.
Vi må aldrig glemme den missede kvalifikation til VM 2026 - hvis vi glemmer risikerer vi at gentage katastrofen