Snak

Mere indhold efter annoncen

Målrettet Grabara: Vil være den bedste FCK-keeper nogensinde

tirs 29. aug 2023

Kamil Grabara afviser ikke at blive FC København en rum tid endnu. I et interview med Discovery+ udtaler han, at han vil være den bedste målmand i klubbens historie. Se indslaget øverst.



Læs hele nyheden her
Bum det er du !
For mig er den bedste FCK målmand nogensinde uden tvivl Johan wiland.
Men tag nu den maske af for filan...
Der har været mange gode, og et par mindre gode, men hvis Grabara bliver 1 sæsoner endnu, og holder niveau, vil han gå over i historien som den største fck-målmand i historien.
Om FCK så vinder det 3 mesterskab på stribe og kommer i chl, så vil han nu ikke blive betegnet som den bedste, for han er ikke bedre en Johan Wiland som i min optik har været en af de bedste keepere i superligaens historie.

Skal han derop, kræver det godt nok en fantom sæson af Grabara.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er du skam allerede
Men hvis man kigger på en enkeltstående sæson vil jeg sige Johan Wiland i 10/11 sæsonen hvor vi spillede os videre fra CHL gruppespillet og specielt 1-1 kampen mod Barca. Kæft han var god
God keeper, men vel også den mest usympatiske keeper, der har været i ligaen i mange år.

Vi skal vel tilbage til Onyszko, for at finde noget lignende.
Jeg er godt med på at Wiland var en klassekeeper for os, men syntes ærlig talt Grabara er bedre.. når man ekskluderer udtalelser til pressen fra sammenligningen selvfølgelig ;-P
Klart Antti Neimi..
Jeg har en stor kærlighed til Jesper. Men den bedste er jo Wiland. Men du er sku ved at være tæt på.
Annonce