Snak

Mere indhold efter annoncen
Stærk analyse ud fra en venskabskamp mod et af Europas bedre hold, BedstSpil.
Nej, folk gider ikke høre om hvor mange penge, du tabte på Oddset.
Stor kamp af Eriksen, og tak for det,

Resten kan godt pakke sammen og gå direkte i træningslejr. Her skal spilleren tage danske fans med, og sammen konstatere, at de seneste års resultater kun skyldes overkommelig modstand. Vi er ikke blandt de bedste! Dertil er bredden for smal

Danske fans har haft et forkert syn på virkelighedens landshold. Det må være ændret nu

Afslutningsvis vil jeg ytre min utilfredhed over Thomas Delaney! Uden de bærende kræfter er det direkte amatøragtigt, at han yder som han gør
Uden flere af de bærende spillere syntes jeg, at det var en ok indsats mod en stærk modstander. Ville gerne have set Corner på banen, men det var der nok en mening med. Dejligt at se Eriksen tilbage, håber at der kan blive plads til både ham og Damsgaard, men med to arbejdsheste ved siden af tror jeg på det. Kan godt tænke at Eriksens comeback måske har fyldt for meget, hvilket er helt forståeligt. Enig i at Poulsen ikke fik meget ud af det, men han arbejdede som altid godt begge veje under svære betingelser.
Det er jo lige før man har savnet de idiotiske indlæg fra de negative "eksperter" . Få cm og et ukorrekt annulleret mål fra 4-4, med mange faste ude. Mere end godkendt.
Beerbelly

Det skulle aldrig være Nør’s tidligere klub der spiller ind på den kommentar? Thomas dealany var vel suværene den ringeste midtbanespiller på banen igår inden han blev skadet. Koster det første mål og er tæt på at koste et mere med en aflevering lige til en hollænder.

Jakobsen

Ja det er kun Brøndby fans og brøndbypresse der kan se Lindstrøms kvaliteter. Når ja og så lige Frankfurt og deres fans som også er pænt begejstret for ham.
Man så slet ikke nok til Lindstrøm, men de få gange han var på bolden var det fint nok. Men syntes det var ret tydeligt at de 3 forreste ikke rigtig var afstemt og deres roller virkede ikke helt defineret.

Syntes det var meget tydeligt allerede da skov Olsen kom ind at han spillede til højre og Wind blev central angriber og Lindstrøm skulle dække det Venstre.
Så vi spillede vel reelt ikke med en 10’er.

Jeg ser gerne at man går over til en 4 backkæde så der bliver plads til skov Olsen, Eriksen. Damsgård bagved Dolberg.

Men tror ikke hjulmand går væk fra 3 stoppere, så alternativt kan man jo inverter fald i de kampe hvor vi skal dominere lade Eriksen spille i stedet for Pierre eller Thomas D og så stadig have plads til de 3 andre også.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvad laver Bah på det landshold? Pivringe og elendig.

Nelsson var usikker og har ingen selvtillid og tør ikke at gå op med bolden. Vestergaard var elendig bortset fra målet. Yussuf burde ikke spille mere. Cornelius og Wind på toppen.
Hvad laver Bah på det landshold? Pivringe og elendig

Hvad han laver?

Han ses an i en testkamp mod en klassemodstander efter at have gjort det ganske glimrende i 2-0-sejren over Sverige.

Følger folk overhovedet ikke med?
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Poulsen spiller udelukkende grundet kammerateri. Ham slipper vi ikke for
Åhr, hold nu kæft.

Jesus Kristus, altså.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Afslutningsvis vil jeg ytre min utilfredhed over Thomas Delaney! Uden de bærende kræfter er det direkte amatøragtigt, at han yder som han gør

Øh, kunne det have noget at gøre med, at han var tapet op og gik ud med en skade - eller kunne det være, at du er et unuanceret fæ.

Det vil jeg lade andre bedømme, da jeg ikke er sikker på, at du selv er i stand til det med dine læssevis af ubegavede indlæg efter gårsdagens kamp.
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Annonce