Snak

Mere indhold efter annoncen
Var det Hajduk og Slovan han også var i dialog med? Det bliver interessant at se om denne spiller er løsningen på de problemer man åbenlyst har på sit fodboldhold i FCM. Man fornemmer lidt rundt omkring at det "blot" kræver en ny CB så er alle problemer løst i hvert fald. Det er jeg nu ikke så sikker på er tilfældet. Men lad os se.
https://facebook.com/enchancetillasse/
Endelig. Så vigtigt!!!
Enhver hund har sin dag... i dag er bare ikke din, hund!!! (citat Toby Keith)
Har ikke set ham spille men 27 år perfekt, 10 landskampe for Kroatien perfekt
4 sæsoner i streg hvor han havde mellem 27 og 32 kampe i Serie A.
Kun sidste sæson hvor det kun blev til 8 optrædener og nok derfor dette kan lade sig gøre nu.

Krydser fingre for dette kan hjælpe Bech med at blive bedre.

Som jeg ser det så kunne Scholz og Sviatchenko altid redde hinandes røv, hvis en af dem lavede en fejl, sådan er det bare ikke pt - en der laver fejl så koster det hver gang.
FC Midtjylland <3
Lyder lidt specielt med en købsoption der bliver udløst efter første kamp. Hvorfor ikke med det samme ? En option kan man jo alligevel sige nej tak til uanset hvor mange kampe spilleren ender med at spille.

Hvis det er en obligation giver det lidt mere mening, især hvis det er en spiller på vej tilbage fra en skade. På den anden side kunne det sikkert også betyde at klubben vil vente lidt længere med at give ham den første kamp og se ham grundigt an til træning og vurdere hans fysiske tilstand lidt længere inden han får den kamp der vil koste klubben @40mio.

Ofte er obligation to buy afhængig af performance, fx. 30 kampe spillet eller 10 mål scoret, men efter en kamp startet ? Hvis det kun er en option giver det endnu mindre mening.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nå, så lader det til, at jeg slipper for at æde den hat.

Det var da rart.
Midtjylland!
Det kan være løsningen - hvis han får lov at spille sammen med Lee/Diao - bliver det sammen med Mads Bech er vi ikke nået længere 🤞😊
Jonas Løssl

Kevin Mbabu
Martin Erlic
Mads Bech Sørensen
Paulinho

Oliver Sørensen
Pedro Bravo
Dani Silva

Aral Simsir
Franculino Dju
Dario Osorio

Not bad.... udskiftere, Adam Buksa, Mikel Gorgoza, Gabriel, Lee, Chilufya, Castillio, V. Bak, J. Brumado, E. Olafsson, V. Byskov

Nu begynder det ligne noget, hvis det pt. bedste angreb i ligaen lære at få lukket af
FC Midtjylland <3
Han missede en del kampe i sidste sæson pga. af skader, men ellers spillet meget i Serie A.

Forstår ikke mange af indlæggene her i tråden. Det er da flot at få en kroatisk landsholdsspiller i en god alder til SL.

Hvad havde I ellers forventet over den hylde ???

Tror ikke spillere vælger klubber pga. stemningerne i FCK/BIF... beklager ;-)
Mon ikke det bliver sammen med Mads Bech, medmindre I tænker at FCM vrager deres anfører og sætter ham på bænken.

Men til 37.5 mio + bonusser, så skal han også være god. Det er noget af en pris for en dansk klub. Viser også at FCM har mange økonomiske muskler, selvom penge og budget kun er noget der normalt bliver nævnt om FCK.
Annonce