Snak

Mere indhold efter annoncen

Maxsø vil tage initiativet og lukke Wilczek

søn 11. apr 2021

Andreas Maxsø forventer, at Brøndby tager initiativet mod FCK, og anføreren har blandt andet fokus på at sidde tæt på Kamil Wilczek i defensiven.



Læs hele nyheden her
Hvis BIF vinder, så er FCK helt væk fra TOP2, så det bliver afgørende for hele sæsonen idag.
Jeg tror ikke BIF vil tage initiativet i kampen. De vil nok helst spille på omstillinger og lukrere på FCKs fejl, som vel er det de gør. Næsten sikker på at når kampen er slut er det FCK der har haft bolden mest. Det kan man dog ikke altid bruge til noget.

og så får vi forhåbentlig noget bedre spil end sidste gang, siger Maxsø til bold.dk


Han må snakke om sit eget hold her, for FCK havde masser af godt spil sidst. Det kan han selvfølgelig hellere ikke sige, men jeg synes hellere ikke BIF var særlig gode sidst men de havde marginalerne med sig og vandt kampen.
Superliga og FCK fan
Tja, og marginalerne var 2 meget kontroversielle VAR kendelser, der desværre afgjorde kampen til BIF favør. Lad os håbe, at det ikke sker i dag.
the one and only
Ja og i scorede på et offside mål... kom nu videre..
Lad bare Maxsø holde pispolakken nede. Træd på ham som den rotte han er
uha uha, Maxsø lyder jo næsten som et straffespark der ikke er sket endnu. Heldigvis slipper vi dog for formanden for brøndby support; Jecob Kehlet idag, og med en neutral opmand, kan det heldigvis kun gå en vej, så lad os da håbe Tykgaard har fået det rigtige ben ud af sengen idag!

Jeg synes det ligner en ret klar fck sejr, 0-3 med Wind som dobbelt målscorer og Kamil med en enkelt måske?
SW6

Den forudsigelse er du vidst ene om
SW6

Den forudsigelse er du vidst ene om



Ja det siger du jo William :)
Samuel Holmén
Du har generelt problem herinde, med at formulere dig som et voksent menneske. Normalt ville jeg opfordre dig til at hoppe tilbage på Nationen, men det er jo af indlysende grunde ej muligt.
Ot: Maxsø muligvis BIFs bedste spiller, i min bog. Spændende om han kan styre sig overfor Kamil og Fischer og ikke lave straffe. Jeg tror han trækker rødt og FC vinder 3-1
Jaja da, så 1-3 da :D
Annonce