Snak

Mere indhold efter annoncen
Fuld fortjent United sejer der burde være større.

Man kan godt se Chelsea spillerne har spillet 10 mand det meste af en kamp for 3 dage siden. Hold op de så trætte ud fra start til slut.

Selvom vi ligger nr. 10 går det altså bedre under pochettino end sidste sæson. Vi spiller bedre (ved godt idag var elendigt), men ellers og spillerne ser gladere ud. Tror dog ikke vi skal regne med mere end en 9-10 plads i år.

De 8 milliarder kroner vi har brugt på 30 spillere kunne vi have brugt på mbappe, haaland, bellingham, og beholdt nogle af de solgte i stedet. Synes godt nok det er nogle dårlige business men der står for indkøbene, de penge kunne have være brugt så meget bedre.
United skal være taknemmelige for McTom og Garnacho resten spiller stadig horribelt meget under niveau.

Mctom spiller jo ikke en god kamp, Maguire og Amrabat Dalot spillede en virkelig god kamp
Fed kamp, kunne sagtens have endt 4-3 havde nok været mere passende. United med massere energi, og chelsea med farlige kontra lige ved men den store Maguire kom i vejen de gange han skulle. :))
Tror ikke længere på dette Chelsea projekt
Er også begyndt at tvivle på Pochettino’s evne/kvalitet til at udvikle
Vi kommer ingen vegne

Igen i dag fik vi bl.a bevist Jackson’s mangler - og jeg må indrømme at jeg i den grad var forundret over at opleve hvordan vores midtbane faldt helt sammen uden Gallagher 🤔
Caicedo var fornærmende ringe

Har mistet troen og glæden ift denne trup
Er McTominay United bedste offensive kort? Eller har jeg ikke fuldt godt nok med hos United/Skotland til at se, at han er god for en håndfuld eller to mål på en sæson?
COYG!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det må være rart for Chelsea at have snuppet Palmer i et hav af andre møgindkøb det seneste år.
Penge de selv har generet gennem sportslig succes og hårdt arbejde i årtier. Modsat Chelsea
Er McTominay United bedste offensive kort? Eller har jeg ikke fuldt godt nok med hos United/Skotland til at se, at han er god for en håndfuld eller to mål på en sæson?


Det er sgu lige før :-) Han afslutter normalt virkelig godt med både fødder og hoved (i dag var han dog ikke helt skarp på trods af to mål) og har en forunderlig evne til at stå det rigtige sted. Han blev vel nærmest også topscorer i EM-kval’en :-)
Er McTominay United bedste offensive kort? Eller har jeg ikke fuldt godt nok med hos United/Skotland til at se, at han er god for en håndfuld eller to mål på en sæson?


Jeg så kampen med engelsk kommentering, og de nævnte, at hans andet mål gjorde dette til hans bedste sæson nogensinde i forhold til ligamål. Så det er ikke fordi han som sådan har haft for vane at banke mål ind. Bortset fra hans nylige succes for sit landshold selvfølgelig.

Det, som han er god til, er at tage de her aggressive løb ind i feltet, og så står han der bare og hamrer dem ind. Dét må Højlund godt lære noget af. Jeg synes stadig, han gør det fint, Højlund, men han mangler lige den sidste meter nogle gange, eller lige at være på det rigtige sted på bagstolpen, når der kommer en løs bold på tværs. Dén del viser McTominay altså at have et noget bedre blik for.
To bedste fodboldtrænere verden har set: Sir Matt Busby og Sir Alex Ferguson. Begge i verdens bedste klub.
Højlund må være årets flop i PL.
Så mange penge og scoret hele 0 mål.
Annonce