Snak

Mere indhold efter annoncen
Wolfsburg har da i det mindste fået bedre styr på sit kvindefodboldhold.
Mest overvurderede sportschef nogensinde

Johan Lange giver ham kamp til stregen.
Brøndby, Landsholdet
Overvurderet som både spiller og sportsdirektør. Han har fået ‘det maksimale ud af hans begrænsede talent’ og det er måske hans bedste præstation. Jeg tvivler meget på at han lander et tilsvarende job igen, og med det mener jeg en liga udenfor Skandinavien.
Det er lidt synd for Neestrup at PC ikke magtede jobbet, så Neestrup pludselig blev nød til at være rigtig glad for jobbet i FCK, som han tydeligvis havde forladt mentalt tidligere.
Mener de mangler en sportschef i Skive IK.
Sidelinjeeksperterne
Utroligt at PC overlevede så længe i Wolfsburg, og nu oven i købet kan ta´ afsted med en stor pose penge! Hans internationale netværk ser ikke imponerende ud - hentede primært danske spillere og forsøgte sig åbenbart også med Nestrup. Mon ikke Wolfsburg har direkte retning mod 2. Bundesliga?
Annonce