Snak

Mere indhold efter annoncen

Medie: Både AC og Barca får klausul i ny aftale

I dag 09:22

Andreas Christensen nærmer sig en toårig forlængelse med FC Barcelona, men ifølge Mundo Deportivo kan parterne ophæve samarbejdet efter blot et år. 



Læs hele nyheden her
Ved godt at vi har en stolt tradition for stoppere af en vis kaliber i Danmark - men spørger alligevel mig selv om vi nogensiden får en med ACs kvaliteter igen.... for udover det basale er der teknisk og spillemæssigt ikke rigtig nogen der når ham til sokkeholderne. Håber alligevel der er nogen i svøb i talentmassen specielt med alle de skalder han har været så forbandet med. Det er svært at være et fremadrettet hold og præsetere offensiv hvis bagkæden ikke evner både at forsvare og spille fremad - og det har landsholdet ikke præsteret uden AC
Måske ikke igen, men han har da en smule af Rene Henriksens klasse over sit spil. Han var undervurderet og kunne sagtens have spillet på højere niveau dengang.
Annonce