Snak

Mere indhold efter annoncen

Medie: Barca vil af med Depay eller Aubameyang

fre 12. aug 2022

Barcelona har en angriber for meget og er indstillet på at sige farvel til enten Memphis Depay eller Pierre-Emerick Aubameyang.



Læs hele nyheden her
Efter ankomsten af Robert Lewandowski er der for mange centrale angribere i truppen, og derfor arbejder klubben på at sige farvel til enten Memphis Depay eller Robert Lewandowski.

Flere spanske medier, blandt andre Sport, samt transferguruen Fabrizio Romano, meddeler, at det mest sandsynlige er, at Depay forlader klubben.

Det er simpelthen mere sandsynligt, at Depay forlader klubben end Lewandowski? Det tror jeg på.

@ Bold.dk
Jeg er med på, at det skal gå hurtigt, men træk nu lige vejret og kig den skrevne tekst igennem, før I udgiver artiklen.
Depay tak
Barca er for vilde! Opsig Depays kontrakt og hent så B. Silva og Alonso!
Kom så i gang!
Det er helt vildt en mediehetz Barcelona kører denne sommer på ikke ønsket spillere.
Tilmed møder fans op til træninger og råber diverse skældsord efter dem.
Selv De Jong som altid har været loyal, bliver nu udsat for hetz, for at presse ham ned i løn.
Man solgte uden tvivl sin sjæl med Laporte, men jeg har aldrig set det så ekstremt før.
- Som et træ der ikke vil brænde Ligesom en by vokser vi sammen På en pude i ly for larmen Får et billede skiftet ramme
Det er også fint du ikke er farvet Zidanes, du er altid ret skarp og super objektiv når det kommer til Barcelona.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Lionel...

Er det kun hvis man holder med Barcelona, at man ikke er farvet, eller.... noget...

For han har da fuldstændig ret, om han så holder med Real Madrid eller ej!

Barcelona er ikke engang ude og sige til fansene, at de skal opføre sig ordentligt... Nej, de er selv med til at piske den stemning op, så spillerne møder ind til buhråb og nedgørelse... Hvor længe skal man vente, før der er en tosse, som laver vold/ hærværk??
Man Utd og OB...... I den rækkefølge!
@LionelSchmeichel

Er der noget forkert i det han skriver da?

Man skal da være ualmindeligt farvet af tilhørsforhold for at påstå det ikke er galimatias, hvad der foregår i Barcelona lige nu.
Gå nu ud og sæt fansene på plads! Det er IKKE spillernes skyld at klubben har sat sig i denne her situation. De bliver ofret i et politisk spil. Føj hvor jeg håber Laporta taber næste præsidentvalg.
Jeg har ingen hold jeg holder med i Spanien, men udefra set så er det bare dybt dybt pinligt det der foregår i så stor en klub som Barca og at man som fan af den klub til stadighed forsvarer hvordan de behandler de uønskede spillere falder vel bare tilbage på en selv.

Man vil hellere pisse i bukserne og holde varmen et par sæsoner end at få styr på økonomien og vente nogle år med at komme tilbage - også en utiltagende filosofi som man åbenbart kan forstå mange danske Barca fans herinde er fan af.
Annonce