Den smadrer mit hjerte lidt, men måske fornuftigt for alle og helt sikkert velundt for Bruno :-)
Snak
Medie: Bayern forhandler om Bruno Fernandes-køb
man 3. jun 2024
Bayern München forhandler om et køb af Manchester Uniteds Bruno Fernandes, skriver den portugisiske avis O Jogo.
Læs hele nyheden her
man 3. jun 2024
Selvom han er Uniteds bedste spiller så synes jeg det er et helt skævt valg som anfører, og jeg håber de skipper ham afsted, for deres egen skyld. Det er uværdigt at se på til tider
man 3. jun 2024
Perfekt. Mikkel Damsgaard brænder banen af mod England og bliver solgt til Man U som Fernandez’ afløser.
man 3. jun 2024
Valverde15
Så for Uniteds egen skyld, skal de sælge deres bedste spiller, som du selv skriver ? Hvordan hænger det sammen ?
Moral er godt.....
man 3. jun 2024
Komisk hvordan FC Barcelona altid smides ind i transfersammenhæng.
Jeg kan med sikkerhed sige at han ikke kommer Spanien, det har ingen seriøse medier derfra meldt.
Jeg kan med sikkerhed sige at han ikke kommer Spanien, det har ingen seriøse medier derfra meldt.
man 3. jun 2024
Jeg tænker, at united enten skal bygge holdet op om ham eller sende ham afsted for en god pris. Det afhænger vel af, hvordan INEOS sætter retningen for en ny fodboldfilosofi, som man har meldt ud at man vil gøre. Det kunne potentielt give en bedre balance på holdet med en defensiv midt og to 8´ere og det kunne få Mainoo til at blomstre. Det afhænger selvfølgelig også af, hvem man evt vil kunne hente ind.
man 3. jun 2024
Det kunne potentielt give en bedre balance på holdet med en defensiv midt og to 8´ere og det kunne få Mainoo til at blomstre
Bruno kan sagtens spille på en midtbane med to 8´ere, det gør han allerede på landsholdet, hvor han vel gør det ret godt.
Mainoo blomstrer allerede nu, men det er klart, at med mere frihed fremad i banen, vil han potentielt kunne blomstre endnu mere. Det vil jeg dog ikke mene afhænger af Bruno, men mere af at de får hentet en ordentlig 6´er ind der kan dække af for to 8´ere.
man 3. jun 2024
Valverde15 - jeg tror ikke du skal skrive om uværdighed når I render rundt med vinicius på banen hos real madrid. han er på alle måder værre på hans film og konstante tuderi.
man 3. jun 2024
Det håber jeg er en and. Magen til ugidelig attitude finder man ikke ret mange andre steder.
Næstved, Brøndby, FC Bayern München (CL vinder 2020).
\"Jeg kunne ikke falde til i Italien. Det var som at bo i et andet land.\"
- Ian Rush om sin tid i Juventus.
https://youtu.be/eHNQjfId_yE?si=PrTsbUHqqHx742W6
man 3. jun 2024
Jep, lugter lidt som noget, agent team (eller andre) har plantet - for kunne hive et eller andet hjem til Bruno - i det kommende setup med INEOS.
Individuelt set er han en klasse spillere - men hvad fanden skal Bayern med ham, når de står til at forlænge med Musiala og generelt satse på lidt yngre kræfter. De har allerede betalt i dyre domme for en aldrende PL-stjerne.
Individuelt set er han en klasse spillere - men hvad fanden skal Bayern med ham, når de står til at forlænge med Musiala og generelt satse på lidt yngre kræfter. De har allerede betalt i dyre domme for en aldrende PL-stjerne.