Snak

Mere indhold efter annoncen
Man kan vel sige det samme om din klub? Selvom i brugte 100+ sidste sommer, så er i ikke fan af ejerskab og det er samtidigt ikke ens betydning med succes.

Korrekt, vi er også ret utilfredse med at man har brugt 0kr i 2026 so far på et hold der endte nr 7. Man skulle fandme tro der var lukket for kassen.
Men jeg synes da det er ret flot af jeres ejerskab trods alt, kører i ikke underskud på driften og uden europæisk bold, heraf potentielt en del penge man ikke får ind? Måske det har hjulpet lidt på det efter nogle gode salg af Kvist, Suzuki, Nartey osv. men ellers er det jo ikke ligefrem fordi I tjener gode penge ift. det der bliver brugt.
Det ligner endelig at Brøndby har gjort et godt køb, hans alder og hans stats gør ham attraktiv med videresalgspotentiale. Nogle nævner at 20 mio er meget men tænk hvad Brøndby har ødslet væk på spillere som Lauritsen, Tahirovic, Bundgaard, en række nordmænd og andre der typisk ikke er i startopstillingen….
hans stats gør ham attraktiv


5 mål i 31 kampe? Eller de 4 assist?
Man kan købe produktet og blande det i måltider, hvis ikke man selv vil stå for at blande ingredienserne.
Ja og vi havde også en for nylig, der stod på nedre C som barn. Sådan er der så meget
Der er ingen frikøbsklausul. Ellers havde forhandlingerne jo ikke trukket ud.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vanvittigt hvis Daather endnu en gang ikke får presset en ordentlig pris igennem. Ringe sportschef, mangler tydeligvis indsigt i markedet.
Esben Hansen havde gang i noget rigtigt, men man valgte en helt uerfaren sportschef istedet, det koster nu...
S
Så mangler vi bare at hente Magnus Jensen så ser det helt godt ud
Der er ingen frikøbsklausul. Ellers havde forhandlingerne jo ikke trukket ud.


Det kan de da sagtens hvis ikke Brøndby starter ud med at tilbyde det hele up front. Bisseck skifte til Inter tog også lang tid, selvom der var en klausul. De ville ikke betale det hele på én gang, hvilken de skulle, og derfor forhandlede klubberne længe om betalingsstrukturen og de endte med at give en videresalgsklausul for at få lov til at betale over flere rater.
NP er Suppens bedste 6'er!
Det kan de da sagtens hvis ikke Brøndby starter ud med at tilbyde det hele up front.


Principielt set, ja. Det er dog ikke tilfældet her. Der er ingen frikøbsklausul.
Annonce