Snak

Mere indhold efter annoncen
I følge tv2 er der en videresalgsklausul på 15% til Brøndby. Så de 30 millioner kan nemt blive til flere.
Hvordan kan det overhovedet lade sig gøre når transfervinduet er lukket...?


Transfervinduet i Østrig lukker den 5. september 2025. Det vil sige, at østrigske fodboldklubber har frem til denne dato til at foretage overgange og køb af spillere.
Emil Højlund, Oscar Højlund. Vel begge meget store talenter i FCK, de røg da for en del mindre, tilsammen.. fordi de ikke ville forlænge, sådan er det altså nogle gange, rooney. Os langt mindre.
Brøndby får for deres største talenter:

Kvistgaarden – 60 mio.
Schwartau – 19 mio.
Bischoff – 30 mio.
Chukwuani – 15 mio.

Der er langt op til fx FCN, der fik 187,5 mio. for Egeli, baseret på en halvsæson.


Pøskeøen - er du dum eller vil du blot provokere?

Kvistgaarden – 60 mio. Kæmpe fejl af CV der høvlede en klausul på 60 mio ind
Schwartau – 19 mio. Gik totalt i stå og kunne ikke følge med - han har jo ikke brændt banen af i Norwich så dødvægt..
Bischoff – 30 mio. Med 10 måneder til kontraktslut er det vel max man kan få ud af det! CB ville under ingen omstændigheder forlænge
Chukwuani – 15 mio. Er 16 år gammel og med kontraktudløb til sommer. 15 mio for en spiller uden en eneste kamp med 10 måneder tilbage af kontrakten - Har storholdet FCN nogensinde fået det?

Hvis man ser på ovenstående er der én ting der går igen! CVs inkompetence... Schmedes skal nu nok få ændret det...
Afsted med ham. Gennem egoistisk spiller.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
super pris, afsted med ham, rigtige løsning for alle parter
Madridista, Gunner, Ærkekøbenhavner
Brøndby har kun modtaget 15 mio. nu.. de næste 15 er afhængige af diverse bonuser...

Derudover har de fået en flot videresalgs klausul på 15 %

Tro sku CB kom for sent efter en bytyr i brighton.. hvad jeg har hørt.. for sjovt nok hære man intet.. og man har skånede ham i forhold til hans karriere
Kvistgaarden – 60 mio. Kæmpe fejl af CV der høvlede en klausul på 60 mio ind


Det var næppe CVs idé med en klausul. Mon ikke det var et krav fra Kvistgaarden hvis han skulle forlænge. Det er sgu nok Kvistgaarden du skal rette din vrede mod.
NP er Suppens bedste 6'er!
Annonce