Snak

Mere indhold efter annoncen

Medie: Chelsea og Garnacho er enige

fre 8. aug 10:07

Chelsea og Alejandro Garnacho er nået til enighed om de personlige detaljer forud for et skifte, det skriver transferjournalisten Fabrizio Romano. 



Læs hele nyheden her
Fatter simpelthen ikke at Chelsea vil betale 50 mio. pund for den usle krukke.
Det må være mærkeligt at være Chelsea fan.
Har man styr på hvem der spiller for klubben?
Spillere flyver ind og ud.
spørgsmålet er vel om han skal spille på Chelsea´s første-, andet- eller tredjehold?
"It has yet to be proven that intelligence has any survival value" ACC
Forstår godt at Man Utd vil af med ham, men fatter ikke de lader ham gå til en konkurrent.
Jeg tvivler nu på at klubben kommer til at betale 50 millioner pund for ham.

Det må være mærkeligt at være Chelsea fan.
Har man styr på hvem der spiller for klubben?
Spillere flyver ind og ud.


Egentlig ikke - men det kræver naturligvis man følger med i klubben og ikke sidder ude fra og kloger sig gennem manglende indsigt baseret på bold.dk´s overskrifter
"We didn't underestimate them. They were just a lot better than we thought” 🙈 #KSDH 🤍 #KTBFFH 💙🤍
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ja så mangler de vel bare 6-7 spillere endnu, så er de lige ved at have truppen på plads til vinterens transfervindue
Fatter simpelthen ikke at Chelsea vil betale 50 mio. pund for den usle krukke.


Han skal nok blive god i en klub som spiller med wings.
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Er det ikke mærkeligt at være Chelsea fan?

Jeg ville synes, det var mærkeligt med alle de til- og afgange.
Svært at gætte på en idealopstilling, da man sjældent ser det samme hold spille fast over mere end max et halvt år ad gangen. I bedste fald.
Så kommer der nye folk til og andre forsvinder.


Sims91 ... jeg er ked af at sige det, men du udstiller virkelig din uvidenhed i de udsagn. Der er lige så meget en fasttømret stamme på Chelseas hold som i de fleste andre klubber. Man havde en stor rotation mellem A og B hold sidste sæson grundet Conference league deltagelsen

Forskellen er at man forsøger at finde en trup på 24-25 spillere der alle har kvalitet til at være en del af en start 11´er som man kan arbejde med over længere tid grundet deres alder.

Amerikanerne har lavet en model der hedder - støvsug markedet for de mest åbenlyse unge talenter, spil dem, udlej dem eller placer dem i en søsterklub - følg deres udvikling og høst gevinsten ... hvilket de har gjort en del gange i dette vindue.

Men at sige det er svært at være fan og følge med i - det er simpelthen bias fra sidelinjen og noget sludder på baggrund af manglende indsigt
"We didn't underestimate them. They were just a lot better than we thought” 🙈 #KSDH 🤍 #KTBFFH 💙🤍
Jeg spurgte om det var svært og hvad jeg selv ville synes.
Jeg er ikke kommet med noget generelt udsagn.
Læs og forstå min ven.

Det ændrer selvfølgelig ikke på det faktum, at der stort set hvert vindue ankommer nye spillere, som pludselig optræder i Chelseas opstilling som starter.
Annonce