Nej tak. Vi skal ikke have skandale Ole ind. Vi så jo tydeligt hvor dygtig han har været i både Randers og Viborg. Turen er nok også for lang - derfor han sagde op i SøndertyskE i sin tid.
Snak
Medie: Esbjerg lurer på Ole Nielsen
man 28. maj 2018
Superliga-oprykkerne Esbjerg pønser angiveligt på at hyre Ole Nielsen som afløser for sportsdirektør Ted van Leeuwen, skriver JydskeVestkysten.
Læs hele nyheden her
Læs hele nyheden her
man 28. maj 2018
Han skal være mere end velkommen. Har før vidst, at han kan skabe et solidt hold med ikke specielt mange midler, bla i SønderjyskE.
man 28. maj 2018
Jeg må sige at jeg ikke er klar over hvordan han klarede det i Viborg. Men han gjorde det fantastisk i SE, og i Randers var det bare tossen Gravgaard der legede cirkus, og så er det klart man ikke kan få noget ud af det. Men lad os lige vente med at hyre ham før den anden er smuttet. Kan ikke umiddelbart vurdere hvem af dem jeg synes er bedst.
The Blades
EfB
Athletic Club
man 28. maj 2018
Jeg tror alle har samarbejdsvanskeligheder med Gravgaard, så det skal ikke være det, der afholder dem fra at hente ham.
Har før vist, at han kan finde spillere til ingen penge.
Har før vist, at han kan finde spillere til ingen penge.
Arsenal & FCK.
Delaney, Moutinho, Insigne.
man 28. maj 2018
Ole Nielsen var en blandet succes i Viborg. Han lavede én fantastisk signing i starten i form af Serge Deble, og det var som om Viborg-folket herefter nærmest forgudede ham. Efterhånden ebbede euforien omkring hans evner dog stille og roligt ud, da han faktisk ikke magtede at hente nogen betydelige profiler i de efterfølgende transfervinduer, mens han til gengæld skød solidt ved siden af med spillere som Hooi, Wichmann, Martin Svensson, Rukavina, etc., som alle blev hentet ind som "profiler", men som alle skuffede fælt.
man 28. maj 2018
Han nåede ikke at udrette det helt store i Randers, snarere tværtimod. Tænker specielt den stort anlagte transfer og lancering af Mazou var lidt spøjs.