Snak

Mere indhold efter annoncen
cf srednar

Stort set enig, bortset fra, at jeg tror at Bendtner har givet afkald på en del af bonussen fra Rosenborg, så han ikke skulle sidde og kukkelure i yderligere 4 måneder.
It's so easy to laugh, it's so easy to hate It takes strength to be gentle and kind Bif siden 1985
Han er kommet i 4 måneders jobtræning... hans store drøm er, selvfølgelig, at overbevise Ståle og bestyrelsen (pengemændene) om, at han er alle pengene værd (som de ville skulle betale i en længerevarende kontrakt)...

Og mon Bendtner HELT har opgivet drømmen om sin sidste slutrunde, nu på dobbelt hjemmebane...?
Peter Pan.

Jeg lagde lige mærke til at trøjerne med Bendtner på ryggen har fået følgende varenumre i fanshoppen.

lord32
lord32-away
lord32-third

Det er go´ lir.
https://www.fckfanshop.dk/da/st-search/lord32
Shit jeg glæder mig til at se ham spille bold. Han har været nævnt så mange gange i forbindelse med FCK i flere år så nu der bare at håbe det blir godt.. han har lavet fejl så absolut, men måske netop blandingen af Ståle, presset fra pressen og omgivelserne og hans vinder mentalitet gør at han får succes.. jeg håber.
Det er vel nærmere Rosenborg der har betalt Fck for at tage ham, det vil jo også være ekstremt pinligt for Fck, hvis det skulle vise sig, at de rent faktisk har betalt noget for ham efter man først pure afviste :-)
AGF Manchester United
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Latterlig. kan absolut ikke bruges. Burde lejes ud til HB Køge eller noget i den stil, har hverken niveau eller hjerne til SL.
Med tanke på angribersituationen på landsholdet, så håber jeg da at Bendtner har sommerens slutrunde i baghovedet og ikke tænker på penge. Han er nok blevet kompenseret for at opgive sin loyalitetsbonus, men en muligheden for en EM slutrunde burde trække langt mere.
Sir Alex
Hvis der har været en buyout klausul på 15 mil NRK,
kan du være sikker på at knægten stadig havde tørfisk til tørring i det nordnorske
Han har gennem karrieren ladet hånt om sine talenter ,om nogen ellers har (:
Jeg mener faktisk han er en god (billig) joker,hellere smide Bendtner på banen sidst i kampen, hvor der skal satses fremfor en vis tandløs cypriot, der kun kan score fra 11 meter pletten.
I den kommende kamp imod FCM ville det jo være en væsentlig forskel, hvis man med 20 min. tilbage sendte Sotiriou på banen eller en regulær håndgrat, i form af Bendtner. Uanset hvad ville han skabe så meget kaos, at det nok skal føre mål med sig, på den ene eller anden måde.
Bendtner har da ikke opgivet en stor bonus for at få en 4 mdr. kontrakt. Rosenborg har betalt for at komme af med ham, hvis historien om loyalitetsbonus er sand
Annonce