Snak

Mere indhold efter annoncen
Får han ikke 9mil i FCK, Hvad kan OB give 2-3mil top? Medmindre at der selvfølgelig bliver åbnet voldsomt op for kassen af Thorborg hvilket nok at er svært at se for sig, så Falk skal godt nok også ville hjem til Fyn... Og efter at Zorniger er kommet til er det vel også et spørgsmål om den efterhånden halvgamle krop kan klare den ekstra belastning... Men er selvfølgelig en prestige signing for OB så man skal aldrig sige aldrig.
Altså, underlig debat om han kan gå ind på andre hold for vi ved jo i bund og grund ikke hvor god Rasmus Falk er i 2025.
Han har fået så lidt spilletid at vi simpelthen ikke kan vurerer det.
Er det fordi han ikk ehelt er kommet i omdregninger pga sine skader eller er det fordi han er faldet i niveau. Hvis han er faldet i niveau er der jo ingen der ved hvad det er og hvilken hylde han er nu......er han ikke aldet i niveau kan han spille på alle hold i superligaen. Inklusiv FCK.

Jeg tror (tror, tror, ved ikke, tror) han pga alder og skader er på vej ned. Så det er jo nok fint nok at sende ham videre. Men det vil godt nok være mærkeligt at se ham i en anden dansk trøje efter alle de år - også i OBs på trods af deres fælles fortid.
Men hvis de kan få glæde af hinanden er det jo fint nok.
If you know, you know.
Nande....
Hold nu kæft det er tåbeligt sagt...men ja arrogance er vel også en kunstart.
Godt hvis det kan lykkes, men det kræver helt sikkert noget for Falk, for han bliver nødt til at sige nej til en del penge.

Den sidste forlængelse var hul i hovedet. Han havde den perfekte kontraktlængde for klubben også forlænger man med så mange år. Det er virkelig amatørisme.
Ej, det gider jeg fandme ikke have!!! Han er jo stadig klasse
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Falk til OB, og så Eriksen til FCK.
Ååårh Eriksen til fck.....den gad jeg godt se (selvfølgelig træls for os andre), men ham i suppen kunne være fedt.
Hvis OB planter ham på 10´eren kan der måske være lidt mening i det for dem.
Men har alligevel svært ved at se ham passe ind i Zorniger´s spillestil. Han er god på bolden, og kan, på gode dage, komme forbi en modstander eller to. Men han er også langsom og passiv defensivt, og vel ikke en man umiddelbart forbinder med at være god i presspillet.
@DenSorteStolpe

Falk solgte sit hus i Odense sidste år.

CE har til gengæld et 10 minutters gang fra Ådalen.
@bold 227029

Den var gået min næse forbi, men så blev jeg da det klogere. Mon ikke han hurtigt finder en hybel igen i den nærmeste fremtid, hvis det bliver aktuelt. Nu er huskøb i storbyerne ikke ligefrem en dårlig forretning disse dage.
Annonce