Snak

Mere indhold efter annoncen

Medie: FCM bød stort på Tobias Bech

lør 7. feb 08:32

Aarhus Stiftstidende skriver, at FC Midtjylland forsøgte at købe Tobias Bech mod slutningen af transfervinduet. 



Læs hele nyheden her
Lidt af en bombe. Fedt vi stod imod. Kunne dog være interessant at høre hvor meget de bød?
Signatur
Sådan et bud klæder ærlig talt ikke FCM. Der er lidt FCK over det der. For ærligt talt, så passer Tobias Bech ikke specielt godt ind i FCM strategi. Sådan et bud der handler givetvis mest om at rive AGF fra hinanden og måske skabe lidt utilfredshed på de indre linjer.
Håber det får den modsatte effekt.
Enig i ovenstående indlæg. Det er sølle når de pengestærke klubber køber profilerne fra konkurrenterne bare fordi de kan. Det burde de holde sig for gode til, medmindre de reelt vil bruge spilleren fast.
Boycott Benjamin Boycott. SIF: Elendige siden Trivela Group
Kan ikke se hvem han alligevel skulle kunne smide ud af start 11. Og vil vel ikke skifte fra at være profil til bænkevarmer.
Sorry, men klamt af FCM. Håber, de taber i morgen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
“What’s the point of having f*ck you money, if you never say f*ck you” - Bobby Axelrod

Lidt ligesom jeg syntes signingen af Uhre, ligner en signing der mere var for at irritere/svække AGF - ser jeg det her som det samme.
Links eller Tingager havde givet mere mening. Det her bud er vel bare et flex?
Kongens klub. KSDH
Nu er jeg Brøndby mand, og husker da tilbage på dengang Brøndby hentede Duncan i AGF, dengang var det lidt det samme.

Nu er FCM ved at etablere sig som det nye flagskib i Danmark, og at de har mange penge gør jo at de nu vil skyde de andre klubber i knæene, og tage deres bedste spillere mod betaling.

det er øv, men det er jo sådan det er blevet.
Links eller Tingager havde givet mere mening. Det her bud er vel bare et flex?


Øh, hvorfor havde de dog det? Kan jeg ikke lige gennemskue.
Tydeligt at FCM er bange for AGF og så tror de at de kan købe sig til en mesterskab ved at svække modstanderne. Pinligt.
Annonce