Snak

Mere indhold efter annoncen

Medie: FCM og FCN bød på Alexander Bah

man 30. sep 2019

Ifølge B.T. forsøgte FC Midtjylland og FC Nordsjælland at købe Alexander Bah i sommerens transfervindue, men buddene fristede angiveligt ikke SønderjyskE.



Læs hele nyheden her
Han kan altså også blive god, som i rigtig god. Han ryger senest til sommer, og der må også være nogle udenlandske klubber, der holder øje med ham.
Han var jo i FCM på akademiet men ikke go nok da han var 19 år .. sikke en udvikling
Han kom da til HB Køge fra Næsby. Har han været på akademiet hos FCM?
[i]Homer Simpson: "Heh Heh, Silly Lisa, vampires are make believe, like elves, gremlins, and eskimoes"[/i]
Han spillede som 18 årig i Næsby.
FC Nordsjælland siden 2007 Sympatiserer med Vejle Boldklub.
Årslev, Næsby, HB Køge, SønderjyskE...eller tager jeg helt fejl?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Håbede også fcn ville kapre ham, men nu endte vi ud med Mads Døhr, som også er en stjerne i svøb. Dog ingen tvivl om at Bah kan blive god!
FCN - Arsenal - Vejle - Hillerød
Fc fyn, Næsby, HB Køge, Sønderjyske for at være helt korrekt...
Han har aldrig været på FCM akademi..
@Lagoni

Det mener jeg bestemt ikke han har. Det skal i hvert fald have undgået mit midtfynske "sladdernetværk". Han kom, netop som du siger, fra Næsby til HB Køge efter en prøvetræning i OB.
Alexander Bah spillede i sæsonen 2016 faktisk flere kampe for FCM u19. Han var dog ikke på akademiet men var på sportscollege i Ikast og spillede for Ikast FS U19 Div - indtil han så blev hevet op i FCM truppen.
FCK Ver 2.0
Annonce