Snak

Mere indhold efter annoncen
Yeboah: Selvfølgelig er folk trætte af at se en spiller de lige har hyldet, stille op for rivalen sæsonen efter, hvad havde du regnet med? Men helt ærligt mener jeg ikke det er det vilde tab for AGF, selvom man selvfølgelig klart helst havde set ham fortsætte udenfor landets grænser.. Han er et falsk menneske som har dyrket forholdet til fansene og gået forrest på den front, og nu finder alle ud af hvem han er. Det kan du simpelthen ikke undre dig over at folk bliver irriterede over.
Kick & Rush: Bejimo er I udlandet (Danmark), han har prøvet at spille Europabold , Hans løn får med garanti et kæmpe nyk opad og hvis han er faldet for at bo I Danmark(kender ikke hans familie situation) så er det vel ikke så tosset at blive her som 28årig og få en kæmpe superligaløn og han har stadigvæk 4år tilbage på forskerparagraf og er tættere på Sverige istedet for at skulle starte forfra I endnu et land...
Dingdongg

Det kan jeg sa så godt forstå, det synes jeg også jeg efterhånden har givet udtryk nogle gange her i tråden. Jeg kender ikke alt til hvordan Beijmo har ytret sig i AGF, men er det som du og andre siger, så fremstår han jo lidt dum. Men de fleste fodboldspillere er jo sig selv nærmest. Desværre.

Hvis han ikke er så stort et tab, så forstår jeg ikke vi nu er oppe på 18 sider hvor folk har travlt med at tale både Beijmo og FCK ned. Men det er nok bare mig..
Selvfølgelig bliver Beijmo da et stort tab. Det kan der ikke være tvivl om. Heldigvis er vi et sted både sportsligt og økonomisk, hvor vi bør kunne finde en god erstatning.

Jeg er ikke i tvivl om, at Felix´ glæde ved mesterskabet var oprigtigt og at han værdsætter klubben, fans og byen. Det tror jeg ikke var falsk. Skulle han gå forrest i jublen? Tja, han var viceanfører og spillede samtlige kampe, så han har da fortjent at blive fejret for sin indsats og komme ud med sine følelser, når mesterskabet endelig var i hus. Det må kræve meget mentalt at være i den højspændte situation, hvor man bare ikke måtte fejle.

Nu skifter han så til en rival i ligaen. Han var kun 3,5 år i AGF, så det er jo ikke en legende man mister. Det er bare en topprofessionel spiller. Det gør ondt sportsligt, men han er ret hurtigt glemt.
NP er Suppens bedste 6'er!
Alle spillere i superligaen på nær dem i FCM og BIF ville da skifte til FCK hvis de kom

Det kan der jo ikke være den mindste tvivl om - sådan er det bare
Mere indhold efter annoncen
Annonce
De her signings er de værste. Hvor man som rig klub køber konkurrencen dårligere. Lidt ækelt
Glad for sportsmanship og sportsånd.
Alle spillere i superligaen på nær dem i FCM og BIF ville da skifte til FCK hvis de kom

Det kan der jo ikke være den mindste tvivl om - sådan er det bare

Det er også helt fint, og det tror jeg de fleste har forståelse for. Han ser bare ualmindelig dum ud hvis han for blot en uge siden har udtalt, at AGF er eneste mulighed i Danmark for ham. Hvis det passer, så kan jeg sagtens forstå de AGF-fans som er skuffede over ham.
Hvor ingen tuder, og man stiller op igen.
Det der gør ondt på os fans er jo, at han vælger FCK på en fri transfer efter han lige er blevet hyldet af os fans, som en kæmpe stjerne. Og samtidig med, han i Transferguro sagde, at han ikke kunne se sig selv skifte til FCM eller FCK. At han så gør det, har jeg fuld forståelse for. Det er klart et skridt op. Men set fra os fans side, er det et svigt, når man bare tænker en uge tilbage. Han vidste jo allerede der, han skulle til FCK, men spillede uvidende og sagde han ikke vidste noget. Det må føles lidt som at have en utro kæreste. Han kunne være blevet en klublegende, hvis han bare havde været ærlig i forløbet.
Det er også helt fint, og det tror jeg de fleste har forståelse for. Han ser bare ualmindelig dum ud hvis han for blot en uge siden har udtalt, at AGF er eneste mulighed i Danmark for ham. Hvis det passer, så kan jeg sagtens forstå de AGF-fans som er skuffede over ham.


Enig - det skal man lade være med at udtale
Så det slut med Shawarma King. Aarhus bedste. Kebabistan på istedgade er nu også udmærket.
Annonce