Snak

Mere indhold efter annoncen
@Ocakli

Nej overhovedet ikke, for Galatasaray har jo senest bevist at de er flere hylder over FCK, ved at hente 1 ud af 6 mulige point (tak skæbne at FCK fik en dum udvisning i istanbul, for ellers hed det 0 ud af 6 mulige point)
Bologna I FCK I Liverpool I 1860 München
Ocakli79

Du virker som om du har fingeren på pulsen mht Galatasaray! Ved du hvor de (og andre tyrkiske klubber) er så notorisk elendige til at overholde betingelser de selv har været med til at aftale? 1 gang kunne være en smutter, men det er det jo ikke ligefrem, vel? Har du indsigt?
Han ville aldrig ku komme på holdet i gs det stensikkert

Underforstået:
Galatasarays scountingafdeling er totalt inkompetent?
@torben-træben: skriv du er misundelig, uden af at skrive du er misundelig? Du er med på at det er en tråd omhandlende en FCK spiller ik? Jøsses der er fyldt med klaphatte herinde!
Udmærket! Godt for FCK og i særdeleshed den unge mand selv. Selvom Gala er en større klub og dermed et bedre udstillingsvindue, så er klubben på ingen måde bedre end FCK, og da slet ikke på de parametre hvor Jelert skal forbedre sig. Det taktiske. Den tyrkiske liga er notorisk kendt for at være en “indianer-liga” hvor det er frem over stepperne (og det kan Jelert sgu godt finde ud af). Det er også derfor de tyrkiske hold har det så svært mod nordeuropæiske hold. Tag du bare et år mere hos Byens hold!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Virker dumt at sige de er langt over FCK når de burde have tabt begge kampe i CL , kun et rødt kort forhindrede det. Det er så ikke første gang vi slår dem ud af Europa. De har hver gang trukket det korteste strå , selvom de denne gang oprustede helt vildt. Enig i deres scouting afdeling er dårlig. Lige meget hvor dyre spillere og hvor mange penge de bruger/har brugt har de bare været dårligere end FCK. Jelert bliver næste højre back på A- landsholdet.
Forståeligt.
Nu viser mine statistikker at Galatasaray har slået Fck ud 2x og Fck har slået Gala ud 1x her i 2024. Så hvad fabler folk om? Sjov statistik fck har aldrig nogensinde vundet i Istanbul og Trabzon ud af snart 10 forsøg.


Man skulle næsten tro, at der er en del Gala fans som har oprettet profiler de sidste par dage, for at kunne berige os med indlæg som dette..

Annonce