Snak

Mere indhold efter annoncen
Giver da ingen mening - Han komemr til at få splintre i røven.
Harald Nielsen har sgu aldrig spillet i Napoli.

Bologna og Inter var hans klubber i Italien og han blev verden dyreste med sit skifte til Inter oven på mesterskab og topscorertitel i Bologna
On topic: vildt fedt skifte for Lindstrøm. Også selvom det er 50/50 om han slår igennem dernede. Men som flere peger på, vil spillestilen passe ham glimrende.

Der tegner sig altså nogle virkelig fede perspektiver for landsholdet igen. Man har da lov at håbe. VK til Bologna, Højlund og Eriksen i Man U og Wind og Mæhle som drømmedou i Wolfsburg, Andy er kommet igang igen i Brugge, Nk og Bah fast i Roma og Benfica, JA stor profil i PL for Palace, AC fast i Barca. Selv Dolberg ser ud til at have fået en positiv Genstart i Anderlecht.

Nu mangler vi bare Højbjerg til Atlético under Cholos vinger. Det skifte, synes jeg, har super meget potentiale. Højbjerg kommer til æde Primera 😊
@Señor Jorge

Harald Nielsen har sgu aldrig spillet i Napoli.


Du er lidt kæk, men uden så meget viden...

HN spillede i Napoli fra 68-69 (og derefter et år i Sampdoria).

https://dbu.dk/om-dbu/fodboldpriser/fodboldens-hall-of-fame/harald-nielsen/
Fedt skifte!. Sindsygt angreb vi kan stille med på landsholdet efterhånden. Så gerne denne offensiv til næste samling:

Lindstrøm (Napoli)
Skov Olsen (Club Brügge)
Isaksen (SS Lazio)
Højlund (Manchester United)
Wind (Wolfsburg)
Poulsen (RB Leipzig)

Udtager han en ekstra, står den men mellem:

Dolberg
Dreyer
Daramy
Braithwaite
Osula
Tengstedt
Mere indhold efter annoncen
Annonce

Harald Nielsen har sgu aldrig spillet i Napoli.

Bologna og Inter var hans klubber i Italien og han blev verden dyreste med sit skifte til Inter oven på mesterskab og topscorertitel i Bologna


Det ville tage dig under et minut at tjekke at han har spillet i Napoli. Fremover vil jeg anbefale dig at have styr på det du skriver.
Forza Napoli Sempre!
Godt skifte. Mange italienske klubber tænker mest på deres defensiv, men Napoli spiller normalt, den mest offensive fodbold du ser i Italien. Og den med kun højrekant og splinter i røven. Tror ikke at en klub som Napoli, som ikke har "monopoly-penge" som City, Newcastle og Saudi klubber(oii oii, der var en lille sammenhæng dér), bruger omkring 200 mil DDK, på en spiller, som skal sidde på bænken. Desuden kan han spiller ale de offensive positioner, pånær Targetman på toppen.
Hvornår har han sidst spillet en god kamp for Frankfurt?
Er det 2 år siden, eller skal man længere tilbage?
Jeg kan ikke huske hvornår.
bruger0989034… Og hvornår var det sidst du var i Napoli??
Vildt transfer og en spillestil der passer super til Lindstrøm. Spændende!
“Whoever invented soccer should be worshipped as god.” – Hugo Sánchez. Top 6 26/27: FCN, FCK, FCM, Brøndby, Viborg og Randers. Nedrykkere: Horsens og Sønderjyske.
Annonce