Snak

Mere indhold efter annoncen

Medie: Næstved er solgt - tilbage hos lokale

tors 17. dec 2020

Næstved Boldklub er ifølge Sjællandske tilbage på lokale hænder, efter tyske Fabian Ernst og ghanesiske Alexander Quaye har ført klubben ned i 2. division.



Læs hele nyheden her
Good news...
kimjen
Så burde den klub være vaccineret. Lad os håbe, at andre klubber tager mod denne huskekage.
Galehus
Det er godt nok mange år siden, men jeg kan faktisk huske den gang både Næstved og Ikast FS lå i 1 Division ( den bedste række den gang) og begge have Faxi Kondi som sponsor, der er sket lidt siden den gang.
Ikast FS / FCM siden 77
selvom jeg selv håbede inderligt at det ville blive en succes da handlen i sin tid skete, må man bare anerkende det nok er tid til nytænkning.. synd det er gået så galt siden de overtog :-)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det var en god nyhed i en svær tid, få så hentet Lønstrup eller Ulrik Balling som træner
Det jo næææstved, ellers sjovt forløb.
Faktisk mest til pudersne d-:
Godt for Næstved og dansk fodbold generelt. Ernst og Quaye bidrog ikke med meget andet end uro.
Held og lykke med det, mvh en Vejle-fan.
Halleluja. Så blev det alligevel jul.
Det kommer til at være et langt sejt træk, og der kommer med garanti til at være et økonomisk efterslæb af en anden verden, men: hvor er det dog vidunderligt. 7 trænere, over 30 nye spillere, lutter dårlige resultater og kaos indad- og udadtil. Det bliver godt at få sin klub tilbage.
https://www.youtube.com/watch?v=jYnC2l1MsfI
Fantastisk nyhed!
Håber de finder tilbage på rette spor. Rivalopgør mod Ernsts "pseudo-Næstved" har bare ikke været det samme :-)
Annonce