Snak

Mere indhold efter annoncen

Medie: Newcastle forlanger over 600 millioner for Gordon

fre 24. apr 13:16

The Telegraph skriver, at Newcastle forlanger 75 millioner pund - svarende til 645 millioner kroner - for Anthony Gordon, der er jagtet af Bayern München.



Læs hele nyheden her
Newcastle betalte £45m for ham for 3½ år siden, han er engelsk landsholdsspiller og hans stats er nu ganske fine, så prisen afspejler fint markedet.
It's a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his fathers hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love. - Sir Bobby Robson
Det tror jeg ikke Bayern kommer til at betale for ham. Læste de maks ville give 60-70m euro, så mon ikke han er Arsenal bound, eller Liverpool - ville være lækkert hvis han kom til sidstnævnte klub!
Bayern betaler aldrig de penge for en overvurderet spiller. Han har aldrig rigtigt slået igennem
mon ikke han er Arsenal bound, eller Liverpool - ville være lækkert hvis han kom til sidstnævnte klub!


Hvis man ikke holder med Liverpool, så vil det være skønt at han skiftede dertil. Yderst overvurderet spiller, selv når han er i spillehumør, hvilket han ikke er, når der er bare den mindste modstand.
Mon ikke en god træner kan få mere ud af ham - han har jo nogle åbenlyse kompetencer
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvis man ikke holder med Liverpool, så vil det være skønt at han skiftede dertil. Yderst overvurderet spiller, selv når han er i spillehumør, hvilket han ikke er, når der er bare den mindste modstand.


Du tabte mig ved ´´yderst overvurderet´´. Det er han altså langt fra.
60 mio pund betaler bayern nok næppe, så han bliver nok i Newcastle...
Selvfølgelig køber Buy-ern ham...
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Selvfølgelig køber Buy-ern ham...

Orv fedt mand. Fandt du selv på den?!!!
Næstved, Brøndby, FC Bayern München (CL vinder 2020). \"Jeg kunne ikke falde til i Italien. Det var som at bo i et andet land.\"  - Ian Rush om sin tid i Juventus. https://youtu.be/eHNQjfId_yE?si=PrTsbUHqqHx742W6
@Skaruha Jeg tror ikke rigtig du har fulgt med i Newcastles sæson? Et af temaerne: “Anthony Gordon is a fraud”. Spørg i Nordøstengland, om de er imponeret over hans evner. Eller find True Geordie på YouTube og se for dig selv.
Annonce