Snak

Mere indhold efter annoncen
150 mill euro ville de færreste klubber sige nej til. Hvis det er sandt siger Bayern ja tak da de er kloge forretningsfolk. Så bruger de 40-50 mill euro på den bedste højre kant i bundesligaen, putter 100 mill i banken og vinder stadig bundesligaen. Selvom han er en formiddabel spiller er jeg ikke en speciel stor fan til den høje pris.
Mr Noboby.

Tror sku bare problemet er at Real Madrid er et stort ego center, hvor spillere tror de er større end klubben.
Ingen af de 3 forreste gider arbejde defensivt. Det er der problemet ligger.
Selvfølgelig kan Mbappe udskiftes......

I de to sæsoner , hvor han har været væk fra PSg har de vundet CL to gange...og i de samme to sæsoner, hvor han har været i Madrid har de vundet intet

Jeg er normalt ikke konspirationsteoretiker men tænk over det
Så bruger de 40-50 mill euro på den bedste højre kant i bundesligaen, putter 100 mill i banken og vinder stadig bundesligaen.

Nu er målet ikke kun Bundesligaen, hvorfor dit indlæg ikke giver meget mening. Hans sportslige værdi er meget mere værd i bestræbelserne på at være med i 3 turneringer.
Næstved, Brøndby, FC Bayern München (CL vinder 2020). \"Jeg kunne ikke falde til i Italien. Det var som at bo i et andet land.\"  - Ian Rush om sin tid i Juventus. https://youtu.be/eHNQjfId_yE?si=PrTsbUHqqHx742W6
Real vinder ingenting næste år. Dumfries er fin at få ind, men Konate kommer til at ligne bambi på glatis i La Liga. Hvem skal ind og redde midtbanen?. Syntes ikke der er nogen åbenlyse der bare kan gå ind og styrke dem og dem der er (Vitinha eks), er ikke realistiske at hente pt . Olise får de selvfølgelig ikke. Ikke de kommende år i hvert fald.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Anton
Nu har Bayern jo lidt større mål end at vinde bundesligaen. Uli Hoeness vil ikke engang sælge for 200 Millioner euro.
Hvis det er sandt siger Bayern ja tak da de er kloge forretningsfolk

Mage til arrogance og skråsikkerhed skal man da lede længe efter. Det er vel kun RM fans der kan udvise en sådan grad af begge dele
RM og Barca fans!
"Nu er målet ikke kun Bundesligaen, hvorfor dit indlæg ikke giver meget mening".

Alle klubber har jo mål. Bare se på Barcelona de har ikke vundet en CL i 11-12 år, ikke engang en finale. Det må være hårdt som fan.
Jeg har læst at han ikke engang vil sælge for 200 så lidt af et skambud Perez kommer med her

Eller også er 200 bare alt for meget? Det er en meget midtjysk eller brøndbysk tankegang det der :)
Annonce