Snak

Mere indhold efter annoncen
Mandag kl 21på den her årstid lyder alligevel koldt og temmelig unfair for AGF der har en pokal kamp...
Er det så også unfair når FCM og FCK spiller 8-10 Europa kampe onsdag/torsdag i efteråret ??
Er det så også unfair når FCM og FCK spiller 8-10 Europa kampe onsdag/torsdag i efteråret ??

Spiller de kampe mandag inden en onsdag/torsdag kamp ude i Europa?
Y. N. W. A. - #JFT97
Er det ikke AGF, der gennem tiden har fået flest mandagskampe, eller hvordan


AGF har spillet flest mandagskampe med 153 stk. Det svarer til 14,35 % af alle de Superligakampe de har spillet og dermed ligger de ´kun´ på 4. pladsen overgået af Fredericia (18,18 %), FC Vestsjælland (16,67 %) og FCM (16,16 %)
Spiller de kampe mandag inden en onsdag/torsdag kamp ude i Europa?

ja, der er flere eksempler i denne sæson hvor FCM har spillet en mandags kamp inden en europa league kamp torsdag. Hvis i selv mener AGF skal ud og præsentere DK i næste uge så hold op med jeres hylen - nu får i en lille prøve på hvordan det er at spille i suppen og præsterer for DK.
I går udtale AGF: “Vi har forberedt os på snevejret, så vi er klar til kamp fredag aften uanset hvad”! Det var de så ikke!
Total amatører
Annonce