Snak

Mere indhold efter annoncen
"Det er utroligt med så mange mandagstrænere herinde, som er så negativ mod Hjulmand. Der er nok en grund til at nogle af de største klubber er interesseret i ham. Selvfølgelig har de scoutet ham rigtigt meget, mon mandagstrænerne har det."

Jo bevares men så er der måske også en grund til at de ikke har hentet ham?
Der er stor forskel på den portugisiske liga og top 3 ligaerne og top 5 holdene i PL har rigtig mange gode spillere. For Hjulmands skyld skal han måske stile lidt lavere nu og her, men en PL klub ville være fedt.
Gør bare transfervinduet kortere om sommeren
Der er nok en grund til at nogle af de største klubber er interesseret i ham.

Hvilke klubber er der tale om? Og har der været nogle pålidelige kilder, der har meldt disse klubber interesserede, og ikke bare A Bola, Record og de øvrige portugisiske sladdersprøjter?
Manden der aldrig har spillet en stor landskamp.
Manden der aldrig har spillet en stor landskamp.


Er det da vigtigt at have spillet en stor landskamp?
https://www.youtube.com/watch?v=cL-PeSpXBns
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Bare rolig, Hjulmand kommer ikke til United. Han er midtbanespiller nummer 15, der har været rygtet til klubben den seneste uge.
Han kan intet ekstraordinært, og United skal ikke røre ham med en ildtang.
Nu har set en del Sporting kampe og jeg kan simpelthen ikke se oraklet i Hjulmand. Han spiller det der i gamle dage hed en forstopper/ 6er, al respekt for hans evner for at læse spillet, og beskytte forsvaret, men så er der heller ikke mere end sidelæns afleveringer på 2 meter..any day havde jeg købt Pierre E. hvis jeg skulle købe en dansker..
Hjulmand kunne godt være en Casemiro-light. Hårdt arbejdende, rager gerne nogle dumme gule kort til sig, periodisk målfarlig (dog ikke hovedstødsstærk som Casemiro). Men han han er ikke som Casemiro proven på højeste niveau på ugentlig basis igennem flere år, så er også lidt en lottokupon. Ift andre storklubber så mindes jeg han tidligere har været rygtet til bl.a. Juventus. Men han bliver nok den nye Sneijder - rygtet til United til hver en tid indtil den dag han går på pension.
KÆMPE leder! Keanesk! Kan tage United videre og bekæmpe noget af den elendige mentalitet, de har haft inden Carrick.

Sporting vinder double med ham. Når han ikke spiller taber de.
Hvem sagde han ikke havde spillet en god landskamp? Hvad med mod England ved EM?
Annonce