Har læst "artiklen" fra Tipsbladet som er et hatchetjob fra deres side, har virkeligt svært ved at se at nogen sportsfolk gide give et "interview" til det medie igen, når de decideret trykker en tlf samtale tilsyneladende uden redigering (I hvert fald fra Mennos side, "Journalisten" er jo calm & collected igennem samtalen) Han siger ovenikøbet officielt vil jeg ikke svare og så bang velkommen på forsiden, Tipsbladet har tilsyneladende ingen redaktør og folk kan bare lægge hvad som helst op, den her tlf samtale foregik jo heller ikke på Dansk men man har oversat det til Dansk, hvorfor?De fleste af os forstår da godt Engelsk og man lægger ovenikøbet følelser ind ala eh, eh, eh mens man har redigeret sproget det foregår på?
Syntes at det er en skidt tendens og en mærkelig form for journalistik...
Når det så er sagt ser det ikke pænt ud fra sidelinjen, med mobningen som meget belejligt for alle involverede først kommer ud efter at Menno og Gow er fyret altså er der nogen der har noget i klemme vdr dem, men som stak piben ind, mens de begge var ansat (hvem er kilden på det her og er der flere) , hvis sagen ryger ind til HR bliver den som Menno siger vel løst der eller? Jeg brød mig ikke om Gow og er glad for at han er væk og har ingen illusioner om at alle mennesker er rare i denne verden ej heller Menno.
Hvad folk gør i deres fritid hvor de tager på skitur sammen, tjae hvad så? Menno fik jo alligevel en fyreseddel af Gow da hans numse var i klaskehøjde, skal vi også blande os i hvem ledere i en fodbold klub er sammen med privat?