Snak

Mere indhold efter annoncen

Michael Gravgaard præsenteret i Randers FC

tirs 5. jan 2016
Randers FC har tirsdag præsenteret klubbens nye direktør. Det er den tidligere landsholdsspiller Michael Gravgaard, der afløser Hans-Peter Rasmussen.

Læs hele nyheden her
Svært ved at se nyheden kan bære den hype Randers lagde op til. Det skal da være noget idt mere vildt end en eks-spiller på en direktør post.
Der findes ikke billige mesterskaber. Derimod findes der ufatteligt dyre andenpladser.
Nej jeg tror ikke der er mange som fortryder at de ikke var der
Må være noget af en rutsjetur at være Randers fan for tiden. Først nyheder om store kapital indsprøjtninger, og det næste er at halvdelen af direktionen er skredet til Aarhus, og man henter Michael Gravgaard ind som ny direktør. Hvis ordbogen mangler en ny defination af antiklimaks, så kunne man jo passende kigge her.
Native American Soar like an eagle, sit like a pelican Don’t call us Indians We're more like West Eurasians crossed with Siberians
Han åbner døre.
Svært ved at se nyheden kan bære den hype Randers lagde op til. Det skal da være noget idt mere vildt end en eks-spiller på en direktør post.


Ja. "Spændende nyt" er jo en vildledning af dimensioner. Det er jo særdeles uspændende for folk med interesse i klubben at at en ny direktør er fundet!
Randers FC Når jeg har sagt det der skal siges, er jeg ofte videre og vil sjældent se evt. reaktioner på mine indlæg
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Selvfølgelig er det lidt en overdrivelse, at man vil fortryde ikke at komme - men det bliver nok også mere tydeligt ved, at flere medier kunne bringe nyheden, inden det blev en reel nyhed.

Når det er sagt, så er det spændende!
Randers!
Ha!

Spændende... ikke boss typen må man sige, men det er da friskt nok.
Kan slet ikke forstille mig ham hæve stemmen eller lign. ..
Ha!

Spændende... ikke boss typen må man sige, men det er da friskt nok.
Kan slet ikke forstille mig ham hæve stemmen eller lign. ..


Kunne han da fint på banen
Hvis folk ikke kan se det fantastiske i dette - så ved jeg ikke. Kommet af med en direktør der bare ikke var dygtig nok og pc var/er jo gift med Jakob - så det var jo den vej det ville gå. Pc er igang med at klippe græs og ellers gå til hånde på stadion.?
Bi har nok fået den bedste sportsdirektør i ligaen, så det kan da kun være et fremskridt.
Ole Nielsen er god solid sportsdirektør, men landets bedste ved jeg ikke lige om jeg synes han er. Ser ham lidt som Ove C/P udgaven af sportsdirektører.
Ifht. Gravgaard er det svært at se hvad der skulle gøre ham kvalificeret. Dem det er allerbedst for er nok i virkeligheden Canal 9s udseendelser og ikke mindst seerne.
Der findes ikke billige mesterskaber. Derimod findes der ufatteligt dyre andenpladser.
Annonce