Snak

Mere indhold efter annoncen

Midtbanegeneral årets spiller i AC Horsens

tirs 29. maj 2012
Trænere, ledere og spillere i AC Horsens har peget på midtbane-general Martin Retov som årets spiller i klubben.

Læs hele nyheden her
Overraskende med Molle. Havde regnet med Jeppe Mehl, eller måske endda Gil.

Midtbanen har da om nogen været nøglen til Horsens succes i år, så det havde da været meget passende med 3 midtbaner som årets spillere.
FCK by heart. AGF by relocation.
Morten Rasmussen har også spillet en fantastisk sæson.
Hele holdet har gjort det over forventning!
-AC Horsens 💪💛🖤💛
Fedt at Molle får noget, helt fortjent, ros for hans indsats. Han er en utroligt sikker midterforsvarer, der stille og roligt kan afvæbne en masse situationer. Han giver sig 110 procent og er den perfekte makker til Nabil.
Man kan sympatisere med mange klubber og spillere, men kun være fan af en - jeg er fan af AC Horsens! Xavi - Den Spanske Retov!
Fuldt fortjent kåring af Martin Retov som årets spiller i ACH. Han var den bedste.

Men det bedste er nu alligevel,at så mange på holdet har gjort det rigtig stabilt og godt i hele sæsonen. Vi glæder os allerede til at den nye sæson går i gang,og nu med europæisk bold på Casa Arena!
HfS/ACH siden 76
Annonce