Snak

Mere indhold efter annoncen

Mike J: Brøndby har hentet en klassekeeper

man 9. jan 2017
Brøndby har sikret ny målmand i form af Adam Kwarasey. Mike Jensen beskriver den nu tidligere Rosenborg-målmand som en klassekeeper.

Læs hele nyheden her
Savner sgu´ en mand som Mike Jensen, som brænder så meget for klubben.
Fodbold er sjælløst
"Og udover i Rosenborg kunne jeg ikke selv forestille mig et bedre sted at spille i Skandinavien."

Så det da heldigt, det lige præcis er de 2 klubber Mike Jensen har spillet for.. Men jeg tror nu de fleste andre spillere kunne finde et par andre klubber der ville være mindst ligeså fedt at spille for i Skandinavien ;-)
Hvem skulle det dog være;-)?
Cahill
Vi kunne godt lige hente Mini Mike og Daniel Wass hjem, i den gyldne tid havde vi alle brøndbydrengene samlet og nåede Semien i Uefa cup.. Lang vej endnu! Vi bygger op :D
Camp Nou Brøndby Stadion Anfield
Eldodeldo

I kan da ikke blive ved med at leve af jeres forfædres bedrifter.
Benner70 Her i Danmark er der minimum 2 klubber der ville være mindst ligeså fedt. FCM og FCK. Måske også AaB. De har trodsalt vundet en del mere end Brøndby her de sidste 10år.. Malmø er også et godt bud i Sverige f.eks ;-)
Jeps for AaB og FCM er jo væsentligt større klubber end Brøndby. (ironi kan være anvendt) Ligesom Leicester vel er en meget større klub end Manchester United fordi de jo er forsvarende mestre. Men ellers sødt forsøg på at troll..
Annonce