Snak

Mere indhold efter annoncen

Militos fire kasser ikke nok

ons 1. feb 2012
Diego Milito leverede fire mål, men det var ikke nok for Inter, der måtte nøjes med 4-4 mod Palermo, som havde Fabrizio Miccoli som hattrickhelt. Simon Kjær og Roma slået 4-2 i Cagliari.

Læs hele nyheden her
Ja serie a er jo voldsomt kedelig......
http://www.youtube.com/watch?v=s3z33EsnHN0&feature=related
Vanvittigt Milito og Miccoli!

Der blev lavet straffe på simon kjær, der ellers spillede en fin kamp! Juan skal snart på pension.
Fixed match!

Lugter lidt af det i hvert fald....
Todi Jónsson, bedste FCK-angriber nogensinde. Ham & Zuma udgjorde det perfekte makkerpar. Fan af: FC København - siden 1998 Manchester United FC - siden 1998 Sympatiserer med: Real Madrid CF - siden 2003 Juventus FC - siden 2010
INter fans

På forhånd vil jeg gerne beklage hvis jeg virker en anelse provokerende :)
Men hvor det dog fryder mig at Millito scorer 4 mål i aften ... MANGE (jeg siger ikke alle, for i er sandsynligvis ikke nogen af dem) havde dømt ham ude, for han var ringe og for gammel, men vupti???
Det kan ikke kun være held når han scorer 4 basser :-)
Fan af Brøndby IF og jürgen Klopp Inspireret af Dortmund og Brøndby Følger Seattle Sounders
"simon kjær, der ellers spillede en fin kamp!"

Nej, nej, nej...
Magno, bevo e tifo Roma!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Sindsyg spændende kamp med masservis af mål, ærgerligt at den ikke faldt til Inters fordel...
Synes det var mærkeligt at Julio Cesar næsten ikke gjorde noget for at holde buret rent, han stod nærmest bare og så på.
El Principe viste at han stadig har massere af mål i sig trods at han blev kåret som skraldespand. Sneijder spillede rigtigt godt idag på den position, håber at han er 100% kampdygtigt snart, så han ikke skal skiftes ud så tit.
Forza Inter! Op på hesten og vind næste kamp!
Inter Milan per sempre! Sneijder = Verdens bedste playmaker, og offensive midtbane! Zanetti= A living legend, spiller som en på 20 år! Milito=Stribevis af mål trods hans alder! Coutinho+Obi =Fremtidens topspillere! Ac Horsens! Fager+Absa=MÅL!
Kunne have været delvist lykkelig. Nu er jeg bare så skuffet. Det ser meget skidt ud for Inter i stillingen, og nu kommer der bare et hav af svære ude-kampe. Begriber ikke hvordan Miccoli igen kan være så effektiv. Palermo havde da virkelig kun 3 chancer,oghans frispark i anden halvleg. Inter havde derimod en del. Milito fik annuleret sit 5. mål for jeg ved ikke hvad. Men må nu nok erkende at den kommer til at ståpå EL næste sæson hvis vi er heldige og en tam 6.- 4. plads. Med det forsvar vi har kan vi jo lægge ud med et dejligt nederlag mod Roma her næste gang. .........!!!....
Er fan af: Brøndby IF - Siden 2001 FC Internazionale Milano - Siden 2003 Sympatiserer med: Real Madrid CF - Siden 2001 Aston Villa FC - Siden 2006 Landshold: Danmark & Spanien Yndlingsspiller: Luis Figo 2001-2009 Diego Milito 2009-
Underholdende, har det da været! Hvad skulle angrebet dog gøre uden Milito for tiden? Han er da vågnet op! Respekt...

@Mr. Brøndby fan

Tjah, sådan går det jo indimellem. Men det er jo kun positivt, at Milito er ´on fire´ igen, især set i lyset af resten af angrebets tilstand :)
.
De bl-sorte skal såmænd nok komme I CL, omend via kvalen. Og dejligt at Miccoli lige rækker en hånd ud til os Juve drenge. Vantittig kamp, tak for underholdningen.
Juve per sempre! Kæmpe fan af Sergej Milinković-Savić
@Promo
Endelig en Juve fan der kommentere et Inter indlæg uden at have noget dårligt at sige :) +1
Inter Milan per sempre! Sneijder = Verdens bedste playmaker, og offensive midtbane! Zanetti= A living legend, spiller som en på 20 år! Milito=Stribevis af mål trods hans alder! Coutinho+Obi =Fremtidens topspillere! Ac Horsens! Fager+Absa=MÅL!
Annonce