Snak

Mere indhold efter annoncen
Fordi Enzo ville væk. Meget simpelt
Og imens køber mit hold liverpool 18 årige. Som ikke kan bidrage med noget som helst før om en håndfuld år. Hvis vi er heldige. Jesus Christ.


De har lige købt Barcola til en lille milliard. Og sidste sommer købte de to spillere til over en milliard hver. Din kritik er ligeså vulgær som priserne på spillerne.
Klassespiller - men der var igen vej tilbage, så vel en god handel for alle parter.
Chelsea siden 1985
#vince71

Tænker at det giver god mening.
Chelsea har jo haft et overforbrug af rang de seneste sæsoner.
- Tror at det er 2-3 år siden, hvor de havde 7 målmænd på kontrakt.

Men det er vist internt håndvask mellem klubberne i pl.
City har jo solgt vildt mange profiler, og bl.a. Newcastle har solgt deres bedste til konkurrenterne - dog med undtagelse af Gordon til barca.

Men så bliver pengene jo også primært i England.
Lidt ala det som bayern prædikerer
Da City solgte Rodri til Barcelona tænkte jeg at det ville efterlade et hul på Citys midtbane der ville være tæt på umuligt at lukke. Men med købet af Enzo Fernandez, så har man nok fundet den spiller der kommer tættest på at kunne lukke det hul. Og selvom jeg ikke bryder mig om Enzo Fernandez attitude, så er han en fremragende central midtbanespiller. Transferbeløbet er grotesk, og disse beløb har der været mange af i dette vindue.

Men her få timer før vinduet lukker i for Premier League holdene, så vil jeg mene at det ligner en kamp om mesterskabet mellem Arsenal, Manchester City og Chelsea. De tre klubber ser efter min mening markant stærkere ud end de øvrige formodede tophold.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kvalmende at høre nogen forsvare det cirkus som PL er blevet til, hvor selv middelmådige spillere handles for 4-500 mio. kroner.
Hvad helvede er det for noget? Få nu sat et loft over transfers… eller gør et eller andet.

Virkelige mennesker kæmper med tilværelsen i det meste af England, mens klubberne betaler fantasi-beløb for middelmådighed.
Det er ulækkert.
KatarinaMariaSofia
Godt salg når nu han gerne vil væk også. Mere vigtigt at Caicedo er der end Enzo havde dog gerne set de 2 spille længere tid sammen. Hvis lavia kunne holde sig skadesfri og Caicedo forhåbentlig blive klar snart kunne de udgøre en god midtbane. Ser godt ud som Chelsea fan ☺️
Sindsygt salg for en sindsyg overvurderet spiller.
altså £125m er da en pæn slat penge... men når man tager i betragtning af Chelsea købte ham for £107m for 3.5 år siden... Så er jeg ikke voldsomt imponeret...

Manden fik en lang kontrakt oprindeligt, og nu ville han self. væk, det spiller en rolle.

Men når man tager hans rolle, vigtighed mm. med i ligningen... vil jeg kalde det et salg der ligger under prisen ifht. hvad Chelsea købte ham for.
Hvis noget er det værd, så er det vel Enzo! manden er da en verdensklasse spiller!

Men hvis Chelsea ikke vil kæmpe med om titlen, så sælg deres bedste spiller.
Annonce