Snak

Mere indhold efter annoncen

Missede FCK-træning: Pereira tvunget til Portugal

tors 15. maj 2025

Gabriel Pereira var ikke en del af torsdagens træning i FC København, og ifølge Bolds oplysninger skyldes det, at han afgav forklaring i Lissabon i forbindelse med en disciplinærsag, der har stået på i snart et år.



Læs hele nyheden her
FCK spiller involveret i tumult? Umuligt… !!
Shit fck forstår sku da og købe de “rigtige” spillere…
moderator
Var der ikke en lignende sag med en FCM spiller der også stod til en karantæne fra Portugal (eller Brasilien?). Blev den overført eller hvad skete der? Hvem søren var det nu?

Edit: det fandt jeg selv. Juninho fik 8 kampes karantæne og endte med at afsone 6 for FCM. Så er det vel sandsynligt det samme sker her. Altså at karantænen overføres hvis den opretholdes.
Dette er en signatur.
Shit fck forstår sku da og købe de “rigtige” spillere


Tror de fleste gerne ville have de involverede spillere på deres superligahold.
Huesca er mulig vis en dårlig billist, men et sindssyg godt køb!!
AGF og kun AGF!! KSDH!!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hold da op en ligegyldig artikel.
Forza FCK, Arsenal & Barca (i den rækkefølge!)
Var der ikke en lignende sag med en FCM spiller der også stod til en karantæne fra Portugal (eller Brasilien?). Blev den overført eller hvad skete der? Hvem søren var det nu?

Og hvad nu med Brøndby, nu vi er igang?
Æv
Huesca er mulig vis en dårlig billist, men et sindssyg godt køb!!

Dårlig bilist er vist ikke dækkende nok for vanvidskørsel. Et fjols er bedre betegnende.
haha hold da kæft der er mange herinde der har ondt i røven og bryster sig at være en rigtig bonuspater dansker.. Jesus man.

Fej dog for egen dør først..

Huescas vanvidskørsel var tåbeligt og han har betalt prisen for det - han er sku dømt og tilgivet.

Pereira sagen er uden for FCK regi.

Diant Ramaj, dumt at føre hovedet frem, men Mikkelsen skal have samme tur igennem rets systemet.

Med andre ord (med undtagelse af Huescas), så har der været flere parter involveret fra andre klubber end kun FCK..

- At snakke håndholdt tlf er tæt på samme kategori som vanvidskørsel (faktisk er man mere ukoncentreret end ved vanvidskørsel)
- Manglende sikkerhedssele
- gå over en vej hvor der er rødt lys

Jeg laver sku også lov overtrædelser på min motorcykel.
Annonce